23°
12°
wtorek
24°
13°
środa
Uwaga! Woda w Klepaczce jest chlorowana!
20 października 2017 r. | 12:09
3

Urząd Gminy Starcza informuje, że zgodnie z § 23 Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi informujemy, że woda dostarczana z ujęcia wody w miejscowości Klepaczka jest czasowo poddawana chlorowaniu w celu stabilizacji parametrów.

Chlor wprowadzany jest do wody w postaci podchlorynu sodu (posiada atest PZH) w ilościach minimalnych, nie zagrażających zdrowiu i życiu konsumentów wody. Proces jest w sposób ciągły monitorowany.

Efektem towarzyszącym procesowi chlorowania wody może być zmiana jej walorów smakowych i zapachowych nie powodujących zagrożeń natury zdrowotnej.

W celu całkowitej redukcji zawartości chloru wodę należy przegotować.3 odpowiedzi na “Uwaga! Woda w Klepaczce jest chlorowana!”

 1. On napisał(a):

  Gdy była dostarczana ze Starczy.. nie było tego problemu..więc co z tą wodą jest ??
  0  0
 2. Gm napisał(a):

  Kiedy ta woda zmieni się na normalną niechlorowana jeśli tak fatalnie miało by być cały czas to trzeba studnie kopać.!
  0  0
 3. bastko napisał(a):

  Dzień dobry nie wiem czy w gminie ktoś czyta te wiadomości ale naprawdę chciałbym się dowiedzieć jak długo będzie jeszcze ta woda chlorowana nie da się tego pić.
  0  0

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).