pochmurno z przejaśnieniami
15°
13°
czwartek
fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie
Chodnik z Łyśca do Starczy już gotowy
06 sierpnia 2019 r. | 09:27
8
Reklama

Zakończona została budowa chodnika na odcinku ul. Gminnej w Starczy do skrzyżowania z ulicą Równoległą w Łyścu na długości 1219 metrów. Odbioru inwestycji dokonali przedstawiciele Powiatu Częstochowskiego, członek Zarządu Adam Morzyk wraz z Przewodniczącym Rady Andrzejem Kubatem, towarzyszyli im Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Bożena Zalewska z zastępcą Romanem Pakułą oraz Wójt Gminy Starcza Wiesław Szymczyk.

Budowa chodnika sfinansowana została z środków Funduszu Dróg Samorządowych i Powiatu Częstochowskiego oraz Gminy Starcza. Łączny koszt to 2 890 000 zł.8 odpowiedzi na “Chodnik z Łyśca do Starczy już gotowy”

 1. M pisze:

  Chodnik super tylko przejście dla pieszych w polach zamiast np przy wjeździe na Klepaczke gdzieś co chwilę ktoś przechodzi …. już nie wspomnę o oświetleniu w polach, które także przydaloby się bardziej na skrzyzowaniu w stronę Klepaczki.

  15
  1
 2. komentator pisze:

  A kiedy dalsza część? Bo do centrum Łyśca sporo brakuje.

  27
  5
 3. Ania pisze:

  po co chodnik – ludzie i tak jedzą i chodzą po ulicy tylko miejsce zabiera

  6
  2
 4. fury pisze:

  chodnik tak ok, ale bardziej mnie interesuje czy wolno traktować go jak drogę rowerową, walenie z buta raczej niewiele mnie interesuje tym bardziej że od początku była mowa że ma być to ścieżka rowerowa,póżniej miał być ciąg pieszo rowerowy a teraz jest chodnik, jeżeli jest to tylko chodnik to nie wolno poruszać się po nim rowerem,to co to w końcu jest ? osoby korzystające z rowerów dalej mają się pałętać po asfalcie między samochodami ?

  24
  2
 5. masakra pisze:

  Czy ktoś potrafi mi wyjaśnić po co jest to przejście dla pieszych w tym miejscu? Dla jeleni?

  24
  0
 6. Citizen of Lysiec pisze:

  To jest radosna twórczość dziennikarska. Pisanie w w/w przypadku od chodniku łączącym dwie miejscowości to proszę ją Pana fantazja. Z jednej jest, a do drugiej (nie do znaku) trochę brakuje. Ale zawsze może być feta, foto i fascynacja gotowa.

  21
  0
  • komentator pisze:

   To, że inwestycja niedokończona to fakt. A drugi to taki, iż zadanie inwestycyjne nazywało się: budowa traktu pieszo-rowerowego…
   Teraz nic nie wskazuje, iżby miała tam być jakaś ścieżka rowerowa. Ściema?

   22
   0
 7. obserwator pisze:

  Ludzie mogą tu pisać o niewygodnych faktach dla władz gminnych, zadawać niewygodne pytania a te władze mają to gdzieś głęboko…
  To się nazywa arogancja władzy.

  9
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *