pochmurno z przejaśnieniami
piątek
fot. UW A. Karendał
Czy dentobus przyjedzie do Starczy?
19 lipca 2018 r. | 10:05
0
Reklama

W województwie śląskim można już spotkać dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny, który pomoże uczyć najmłodszych zdrowych nawyków i dbania o higienę jamy ustnej.

Dentobus to w pełni wyposażony gabinet stomatologiczny, w którym najmłodsi mogą nie tylko sprawdzić stan swojego uzębienia, ale także leczyć ubytki. Są w nim bowiem udzielane te same świadczenia stomatologiczne, co w stacjonarnym gabinecie dentystycznym, w tym m.in. badania kontrolne, lakierowanie czy leczenie próchnicy.

Jest szansa, że dentobus przyjedzie do Starczy. Wystarczy, że zaprosi go Wójt Wiesław Szymczyk.

Stomatolodzy będą w dentobusie sprawdzać stan uzębienia, jak również edukować najmłodszych, jak dbać o higienę i co zrobić, aby nie mieć próchnicy, na którą – według danych Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej – choruje 57% trzylatków, 80% pięciolatków i 90% siedmiolatków. W województwie śląskim świadczenia stomatologiczne w mobilnym gabinecie realizować będzie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Stomatologii „PERFECT” s.c. z Dąbrowy Górniczej.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *