istock
Czym wy palicie w piecach?
05 lutego 2018 r. | 11:40

Ujemna temperatura na dworze sprawiła, że praktycznie wszystkie domy w gminie palą w piecu. Niestety, nie wszyscy palą ekogroszkiem, część Mieszkańców pali także innymi odpadami. Z kominów leci czarny dym, który jest szkodliwy nie tylko dla środowiska, ale również dla Mieszkańców.

Przypominam tylko, że spalanie śmieci w piecach domowych jest niezgodne z prawem i grozi mandatem w wysokości 500 zł. Wyjątkowo niebezpieczne jest spalanie tworzyw sztucznych m.in. butelek, materiałów polakierowanych, worków foliowych czy elementów gumowych. Prowadzi to do emisji rakotwórczych dioksyn, których wpływ może dać o sobie znać dopiero po upływie kilkudziesięciu lat. Szacuje się, że wdychanie powietrza zanieczyszczonego przez spalanie w piecach nieodpowiednich materiałów, może skrócić życie każdego z nas średnio o 9 – 10 miesięcy.

Dlatego zastanówcie się, czym palicie w swoich piecach. Wójt Wiesław Szymczyk nie zwraca na to uwagi, ale zwracają inni. Pomyślcie o swoich dzieciach, wnukach i o was samych.

Jedna odpowiedź do “Czym wy palicie w piecach?”

1. Rafał N. napisał(a):

Ja to osobiście pale koksem w piecu