fot. OSP w Księżomierzy
Gmina otrzymała sprzęt dla OSP z Funduszu Sprawiedliwości!
07 maja 2018 r. | 10:34

Włodarze gminy podpisali porozumienie na realizację zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. W naborze wniosków maksymalna pula środków wyniosła 7 500 000,00 zł (siedem milionów pięćset tysięcy złotych). Pieniądze otrzymały wszystkie gminy z województwa śląskiego.

Gmina Starcza otrzymała sprzęt o wartości 40 500 zł, tj.: trzy defibrylatory oraz trzy kompletne zestawy ratownictwa medycznego PSP R1 zostaną przekazane na rzecz OSP w Starczy, OSP w Łyścu oraz OSP w Rudniku Małym.