całkowite zachmurzenie
fot. Janusz Koniecki UG Poczesna
GKGW „Starczanki” na II Powiatowym Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych – wideo
30 września 2019 r. | 10:15
Reklama

W Hali Sportowej w Poczesnej odbył się II Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych. Gospodarzami imprezy byli Starosta Częstochowski - Krzysztof Smela oraz Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma.

W przeglądzie wzięła udział silna reprezentacja gminy Starcza - GKGW "Starczanki", Wójt Wiesław Szymczyk i Przewodniczący Rady Powiatu Częstochowskiego - Andrzej Kubat. Warto odnotować, że w "Starczankach" występowały m.in. dwie radne: Wanda Kuziorowicz i Małgorzata Dukat.

W przeglądzie wzięło udział 12. zespołów ludowych z powiatu częstochowskiego. Mimo kilku ciekawych występów, jury przeglądu nie przyznało lokat, wszystkie zespoły otrzymały wyróżnienia.

Gratulacje za kultywowanie tradycji i brawa za wspaniały występ.

Starczanki

Gepostet von Gmina Starcza am Sonntag, 29. September 2019