pochmurno z przejaśnieniami
-2°
-2°
piątek
Matki walczą o wydłużone godziny przedszkola
19 marca 2019 r. | 10:19
0
Reklama

W piątek odbyła się sesja Rady Gminy Starcza, podczas której były omawiane sprawozdania z działalności różnych stowarzyszeń i jednostek. Ale nie to było najważniejsze. Podczas sesji grupa matek dzieci z przedszkola ze Starczy miała spore wątpliwości w związku ze zmianą godzin pracy przedszkola. Matki chciały usłyszeć deklarację od Wójta, że zrobi wszystko, by im pomóc.

Taka deklaracja z ust Wójt Wiesława Szymczyka oczywiście padła, ale jest ona uzależniona od subwencji na oświatę przelewanej z Ministerstwa. Na dziś w gminie brakuje 174 tys. zł na oświatę (Ministerstwo "obcięło" subwencję) i mimo założeń budżetowych, tych pieniędzy nie ma. Wójt nie był w stanie zadeklarować, jak będą wyglądały godziny pracy przedszkola od września, ale obiecał, że zrobi wszystko dla dobra dzieci.

Na dziś, przedszkole pracuje do godz. 16:00. Jak będzie od września? Czas pokaże.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *