18°
czwartek
18°
piątek
Autosan Tramp 09 in Miechów/foto by wikimedia.org
Starcza jest praktycznie odcięta od świata
19 września 2017 r. | 12:14
7

Od kilkunastu dni jest ogromny problem z komunikacją na terenie gminy Starcza. Problem objawia się tym, że albo autobusy spóźniają się po kilkadziesiąt minut, albo w ogóle nie przyjeżdżają. Kilka dni temu o tej sytuacji Wójt Wiesław Szymczyk rozmawiał z  Prezesem PKS Częstochowa. Niestety, rozmowy "spełzły" na niczym, gdyż w ostatni weekend ponownie autobusy jeździły bardzo wyrywkowo.

Osoby, które stały na przystankach, w większości zrezygnowały z planów wyjazdu do Częstochowy. Z samego miast też ciężko było dostać się do Starczy. Problem jest i na razie Wójt nie wie jak go rozwiązać. Gmina nie ma pieniędzy na inny rodzaj transportu, choć poszukiwania nowego przewoźnika cały czas trwają.

Na dziś, na teraz, gmina jest praktycznie odcięta od świata. Gdyby nie własne auta i pomoc sąsiadów, wielu Mieszkańców nie miałoby czym dostać się do pracy.

Przypominam, że zapewnie transportu na terenie gminy Starcza, należy do Wójta i jego urzędu.

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na “Starcza jest praktycznie odcięta od świata”

 1. Pomidor napisał(a):

  Kiedy ten problem zostanie rozwiązany?

 2. Ona napisał(a):

  Jak się zmieni wójt

 3. Ona napisał(a):

  Dokladnie

 4. obserwator napisał(a):

  Nie wiem czy gdzieś w Polsce jest jeszcze taki lichy przewoźnik, jak ten częstochowski PKS.

 5. Wacław napisał(a):

  A jaka jest alternatywa dla PKS Częstochowa?

  Przecież jeździ bus uni-metal – jakoś jeżdżę od kilku lat do pracy i nie mam z tym problemu.

  No jasne jak jest korek albo wypadek na Gliwice, Tarnowskie Góry itp to jest opóźnienie czy nie przyjeżdża albo jak dany kurs nie wyjedzie z zajezdni to też jest problem

  A to trzeba pisać czy dzwonić do PKSu a nie mieć pretensje – pisze się skargę i tyle a nie problem na wójta

  Jeździsz nie przyjeżdża to dzwonisz do PKSu proste.

 6. Lolek napisał(a):

  A no prezes PKS dobrej zmiany i się zmieniło

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).