17°
piątek
26°
13°
sobota
Ilona Ciura
Mogą iść na emeryturę, ale wolą pracować. Będą zwracać po 1000 zł miesięcznie gminie!
16 marca 2018 r. | 10:52
5

Wójt Wiesław Szymczyk poinformował mnie o tym, w jaki sposób skarbnik gminy Haliny Gryl zwróci do kasy gminy kwotę 13 559 zł oraz sekretarz gminy Ilona Ciura kwotę 19 303,21 zł z tytułu zawyżonych pensji, co podniosła Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach.

Szymczyk stwierdził, że obie Panie będą zwracać po 1000 zł miesięcznie. Szymczyk zakład, że skarbnik i sekretarz, mimo osiągnięcia już wieku emerytalnego, będą pracować jeszcze co najmniej przez 14 miesięcy.

"Informuję, że realizacja wniosku pokontrolnego nr 2 Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach następuje poprzez potrącanie przez Urząd Gminy części miesięcznego wynagrodzenia Sekretarza Gminy i Skarbnika Gminy. Pracownicy ci zadeklarowali zwrot poprzez potrącanie miesięcznie 1 000,00 zł zgodnie z zatwierdzonym przez Wójta harmonogramem."

Rozumiem, że funkcja sekretarza i skarbnika w gminie Stracza jest dożywotnia?

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Mogą iść na emeryturę, ale wolą pracować. Będą zwracać po 1000 zł miesięcznie gminie!”

 1. Jacek Kowal napisał(a):

  Masakra!
  4  0
 2. top napisał(a):

  Dupy przyrosly do stolkow
  5  0
 3. on napisał(a):

  Wójcie, czy te nieoprocentowane, rozłożone na wiele rat pożyczki są dla wszystkich mieszkańców gminy, czy tylko dla wybranych?
  4  0
  • ada napisał(a):

   HA,ha, pożyczki udzielane w ramach programu 60+ dla pracowników gminy o „bardzo niskich „zarobkach ok. 9 tys. miesiecznie.
   4   1
 4. Oni napisał(a):

  Wstyd, tylko Oni go już nie mają ….
  4  0

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).