Ilona Ciura
16 marca 2018 r. | 10:52

Wójt Wiesław Szymczyk poinformował mnie o tym, w jaki sposób skarbnik gminy Haliny Gryl zwróci do kasy gminy kwotę 13 559 zł oraz sekretarz gminy Ilona Ciura kwotę 19 303,21 zł z tytułu zawyżonych pensji, co podniosła Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach.

Szymczyk stwierdził, że obie Panie będą zwracać po 1000 zł miesięcznie. Szymczyk zakład, że skarbnik i sekretarz, mimo osiągnięcia już wieku emerytalnego, będą pracować jeszcze co najmniej przez 14 miesięcy.

"Informuję, że realizacja wniosku pokontrolnego nr 2 Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach następuje poprzez potrącanie przez Urząd Gminy części miesięcznego wynagrodzenia Sekretarza Gminy i Skarbnika Gminy. Pracownicy ci zadeklarowali zwrot poprzez potrącanie miesięcznie 1 000,00 zł zgodnie z zatwierdzonym przez Wójta harmonogramem."

Rozumiem, że funkcja sekretarza i skarbnika w gminie Stracza jest dożywotnia?

5 odpowiedzi na “Mogą iść na emeryturę, ale wolą pracować. Będą zwracać po 1000 zł miesięcznie gminie!”

1. Jacek Kowal napisał(a):

Masakra!

2. top napisał(a):

Dupy przyrosly do stolkow

3. on napisał(a):

Wójcie, czy te nieoprocentowane, rozłożone na wiele rat pożyczki są dla wszystkich mieszkańców gminy, czy tylko dla wybranych?

• ada napisał(a):

HA,ha, pożyczki udzielane w ramach programu 60+ dla pracowników gminy o „bardzo niskich „zarobkach ok. 9 tys. miesiecznie.

4. Oni napisał(a):

Wstyd, tylko Oni go już nie mają ….