21°
10°
środa
20°
czwartek
Wolna powierzchnia
Możesz zatrzymać smog
14 października 2017 r. | 12:21
0

Rusza kampania społeczno-edukacyjna dotycząca walki ze smogiem. "Mogę! #Zatrzymać SMOG" to akcja medialna, której celem jest budowanie świadomości związanej ze zjawiskiem smogu oraz motywowanie lokalnej społeczności do przeciwdziałania temu zagrożeniu.

To kolejny krok po wprowadzeniu przez Sejmik Województwa Śląskiego uchwały antysmogowej, która obowiązuje w regionie od początku września.

"Mogę! #Zatrzymać smog" to odpowiedź na potrzebę zmiany myślenia o problemie niskiej emisji i odejście od odpowiedzialności zbiorowej na rzecz promocji aktywnej, indywidualnej postawy. Charakter kampanii jest w pełni pozytywny i motywujący do działania, a główny element hasła stanowi zawołanie „Mogę!”, które jest charakterystycznym motywem, jasno wskazując na fakt, że każdy z mieszkańców województwa może przyczynić się do zmian na lepsze.

- Każdego roku umiera z powodu smogu w Polsce ok. 50 tysięcy osób. Śląskie jest jednym z trzech województw o największej umieralności na choroby sercowo-naczyniowe. Smog kosztuje nas prawie 13 proc. PKB i to nie tylko leki, ale również rehabilitacja, hospitalizacja czy renty. Musimy mieć tego świadomość, dlatego w imieniu lekarzy i pacjentów dziękuję za te działania, które realizuje samorząd wojewódzki - podkreślał prof. Andrzej Lekston ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Kampania obejmie całe województwo. /UMWŚl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *