bezchmurnie
OSP Rudnik Mały najlepsza w gminie!
03 września 2019 r. | 09:30
Reklama

Ochotnicza Straż Pożarna w Rudniku Małym była bezkonkurencyjna w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, które rozegrano w Łyścu. Druhowie z Rudnika Małego wygrali w biegu sztafetowym oraz w rozwinięciach bojowych. Na drugim miejscu uplasowali się druhowie z Łyśca, a na trzecim ze Starczy.

Zawodnicy musieli zaprezentować swoje możliwości w biegu sztafetowym 7×50m. oraz rozwinięciu bojowym.

klasyfikacja:

Bieg sztafetowy:
1 miejsce OSP Rudnik Mały - 57,7s.
2 miejsce OSP Łysiec - 58,1s.
3 miejsce OSP Starcza - 64,3s. + 5pkt.

Rozwinięcie bojowe:
1 miejsce OSP Rudnik Mały - 33,4s.
2 miejsce OSP Łysiec - 31,4s. + 5pkt.
3 miejsce OSP Starcza - 50,7s.

Najlepsza jednostka OSP zakwalifikowała się do zawodów powiatowych.

Sztafeta OSP Łysiec (1.09.2019) - 58,1s.

Gepostet von OSP Łysiec am Sonntag, 1. September 2019

6 odpowiedzi na “OSP Rudnik Mały najlepsza w gminie!”

1. Dominik Borowiecki pisze:

Panie redaktorze. Z całym szacunkiem, osoba, która nie ma pojecia o sporcie pozarniczym, jak w tym przypadku nie powinna uzywac sformułowania „bezkonkurencyjna”. Pańska wypowiedź w formie pisemnej obraża mnie jako dowódcę drużyny, oraz cały jej skład. Możliwości jakie pokazaliśmy na wyżej wymienionych zmaganiach są dowodem naszego profesjonalizmu i wynikiem długich i ciężkich treningów.
    Wyniki jakie osiągnęliśmy (58,1s i 31,4s) plasują nas w czołówce druzyn w powiecie czestochowskim. A wynik w cwiczeniu bojowym jest nieoficjalnym rekordem w województwie śląskim. Dlatego też twierdzę, że druhowie z Rudnika Małego reprezentowali bardzo wysoki poziom, lecz nie byli do końca bezkonkurencyjni.
    Z poważaniem Naczelnik OSP Łysiec Dominik Borowiecki.

2. Lingłini pisze:

Drugą sprawą jest to, że część tekstu, oraz filmik jest autorstwem osp łysiec i powinien Pan to zaznaczyc.
    Dodam, że film na którym w sztafecie startuje OSP Łysiec nie pasuje do tematu 🙂

3. Borys pisze:

Panie naczelniku. Po Was to widać ze macie takie zapalenie d…py jeśli chodzi o te zawody że to jest aż komiczne. Spinacie się jakbyście o życie biegli. Te zawody to rozrywka/ zabawa. I do póki ich tak nie zaczniecie traktować to zawsze będzie ktoś lepszy. Co wy życia nie macie? Innych zainteresować niż tylko zawody OSP?
    Przestań chłopie rozlewać kwas. Przegraliście to przegraliście.
    I nie pisz 58,1s i 31,4s tylko 58.1 i 36.4 bo na zawodach taki osiągnęliście wynik(94.5 pkt), i nie ważne ze z punktami karnymi – i to nie jest żadna czołówka w powiecie.
    Trochę pokory.

4. Dominik Borowiecki pisze:

„Borys” kojarzył mi sie zawsze z kimś odważnym, a nie z takim podmiotem nie mającym odwagi podpisać się pod swoją wypowiedzią 🙂
    Do rzeczy… Jak to nazwałeś, nasze „zapalenie du*y” to nic innego jak chęć osiągnania dobrych wyników i promowanie jednostki. W moim mniemaniu nie jest to komiczne, to tylko Twoje zdanie. To czy nie mamy swojego życia i innych zainteresowań niż zawody zostaw proszę nam. Każdy ma wybór i nie trafia do OSP w roli niewolnika. Wręcz przeciwnie, spędzamy w niej dużo czasu z własnej woli. Doskonalimy swoje umiejętności na treningach sportowych co przekłada się na lepszą współpracę podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Powiedzmy, że jesteś w stanie to pojąć…czy ciągle uważasz, że jest to złe ? Jeśli chodzi o wynik ćwiczenia bojowego, a dokładniej punkty karne, to nasze stanowisko pozostaje niezmienne. Nie zgadzamy się z decyzją sędziego, do czego mamy prawo. Stąd też nasz protest. Zapewne twierdzisz, że nie potrafimy pogodzić się z przegraną…niestety godziliśmy się z nią kilkanaście lat z zrzędu, przez nasze błędy i brak odpowiedniego podejścia. Tym razem jednak poczuliśmy się pokrzywdzeni, gdyż jesteśmy pewni, że wykonaliśmy ćwiczenie zgodnie z obowiązującym regulaminem, stąd też w komentarzu podałem wynik bez punktów karnych.
    Zakładając, że nie jesteś zrzeszony w żadnej jednostce OSP, życzę Ci takiego „hobby” jakim u nas jest Straż Pożarna.
    To naprawdę zdrowe 😉
    Pozdrawiam!

5. Helmut pisze:

Nooo jo normalnie widzioł co tyn Borys napisoł i łun jest ciulnynty

• Brat Helmuta pisze:

Jak pacza na takich łebuni to mnie asz skrynco i mom chynć wyjść i stanąć obok bo redaktor i Borysek nic nie wiedzą jek to je