17°
piątek
26°
13°
sobota
Przedszkolaki ze Starczy uczyły się o bezpieczeństwie na drodze
13 października 2017 r. | 09:03
0

Przedszkolaki ze Starczy uczyły się o bezpieczeństwie na drodzeodwiedzili dzieci z Gminnego Przedszkole w Starczy, aby opowiedzieć o swojej pracy i wpoić im zasady właściwego zachowania na drodze. Każdy z uczestników spotkania otrzymał odblaskową opaskę przekazaną od Przedszkolaki ze Starczy uczyły się o bezpieczeństwie na drodze. Na koniec przedszkolaki robiły sobie pamiątkowe zdjęcie ze Sznupkiem przy policyjnym radiowozie i motocyklu.

W minionym tygodniu do Gminnego Przedszkola w Starczy zawitali policjanci z częstochowskiej drogówki. Mundurowi opowiadali o swojej pracy i prezentowali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Dzięki prelekcji o bezpieczeństwie maluchy dowiedziały się między innymi jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz dlaczego warto nosić odblaski. Jak zwykle największą atrakcją było spotkanie ze Sznupkiem – maskotką śląskiej policji. Dzieci miały też okazję wsiąść do radiowozu i zobaczyć z bliska policyjny motocykl. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).