-4°
-12°
sobota
-7°
-13°
niedziela
Radni Gminy Starcza po zawodówce i szkole podstawowej!
07 lutego 2018 r. | 10:28
13

Tylko czworo na piętnastu radnych ma wyższe wykształcenie. Kolejna czwórka ma wykształcenie średnie, sześcioro radnych ma wykształcenie zawodowe i Kazimiera Caban ma wykształcenie podstawowe - co należy podkreślić, jest jedną z najgorzej wykształconych radnych w całym powiecie częstochowskim.

Dlaczego w gminie Starcza tak mało wykształconych osób "pcha się" do rady? Wybieracie ludzi po zawodówce czy szkole podstawowej? Naprawdę nie macie już kogo wybrać?

wykształcenie radnych:
1. Borek Włodzimierz – średnie
2. Caban Kazimiera – podstawowe
3. Dukat Małgorzata – średnie
4. Jędrzejewska Ewa – wyższe
5. Klyta Jerzy – zawodowe
6. Krzyczmanik Przemysław – wyższe
7. Kuziorowicz Wanda – zawodowe
8. Liszczyk Agnieszka – wyższe
9. Miglus Janina – wyższe
10. Musik Krzysztof – zawodowe
11. Nowak Andrzej – zawodowe
12. Walentek Zdzisław – zawodowe
13. Wawrzków Beata – średnie
14. Wawrzyńczak Maryla – średnie
15. Żak Henryk - zawodowe

PAWEŁ GĄSIORSKI13 odpowiedzi na “Radni Gminy Starcza po zawodówce i szkole podstawowej!”

 1. Wyborca napisał(a):

  teraz wiadomo dlaczego jest tak niski poziom tej rady

 2. Łysiec napisał(a):

  Czas na zmiany!

 3. Podstawowe wykształcenie napisał(a):

  Wyśmiewanie się z innych jest zaletą głupców
  Jest pan redaktor z siebie zadowolony

 4. ktos napisał(a):

  Wykształcenie zawodowe samo w sobie nie jest niczym złym czy powodem do napiętnowania, ciekawym natomiast jest czemu takie osoby zazwyczaj mają o swoim intelekcie wysokie mniemanie i chcą kierować życiem innych, a jeszcze ciekawsze jest, że takie osoby są do rad wybierane. Przykład Starczy nie jest odosobniony. W naszej radzie też funkcjonują niezłe indywidua i podejrzewam że w każdej się kilku podobnych znajdzie.

 5. Sławomir napisał(a):

  Ale to jest zgodne z prawem, ludzie wybierają jak chcą, trudno wymagać żeby myszy głosowały na koty, jak to przeszkadza komuś, to najpierw zmieńcie ordynację wyborczą, żeby stanowiła o zakazie startu do wyborów ludzi z podstawowym i zawodowym wykształceniem. Prezydent Polski, Wałęsa nie miał wykształcenia, był robotnikiem, a jakie to proporcje są w stanowiskach ?

  • obserwator napisał(a):

   Nie trzeba było przywoływać tu jako przykładu prezydentury donosiciela. W świetle faktów można stwierdzić, z dużą dozą prawdopodobieństwa, że był i wtedy sterowany.
   A na marginesie, trzeba zaznaczyć, że i radny z podstawowym wykształceniem może być inteligentnym i świetnym radnym. Jedne drugiego nie wyklucza. Znam sporo ludzi z wyższym wykształceniem o niskiej inteligencji.

 6. Sławomir napisał(a):

  No właśnie o to mi chodzi, nie przywołałem TW Bolka jako przykładu, tylko stanowisko Prezydenta Polski, dla matoła co dwóch zdań nie skleci poprawnie.
  A Radny ma być taki jakiego chcą jego wyborcy, i tyle.

 7. awix napisał(a):

  uważam że nikt nie ma tutaj prawa wytykać radnym braków w wykształceniu,niejednokrotnie ludzie bez wykształcenia zrobili wiele dobrego dla innych,natomiast niedopuszczalna jest nieudolność i bezradność naszych radnych,tolerowanie nieudolnego wójta i urzędników;boisko i wodociągi niedoszacowane kwoty na inwestycje,brak dofinansowań na OZE dla mieszkańców,wygórowane zarobki jak na tak małą gminę,nagrody za co ? za łaskawe przychodzenie do pracy?pomyłką są radni w jakikolwiek sposób zależni od wójta przede wszystkim przez zależność służbową,od radnych oczekuję dbania o dobro mieszkańców i pilnowania jak tą wartość realizuje wójt i podlegli mu pracownicy,w gminie gafa za gafą a rada tylko się zbiera odfajkować punkciki z obrad i klepnąć co im wójt podsunie np. następne absolutorium dla wójta albo podwyżki,z takich spraw rozliczajmy naszych przedstawicieli a nie z wykształcenia

 8. Bicz Boży napisał(a):

  Wakształcenie nie piwo… Nie musi być pełne. Człowiek się liczy, człowiek!

 9. anna napisał(a):

  Przecież radnych w gminie WYBIERALI MIESZKAŃCY !!
  To o kogo teraz pretensje- na jakich głosowaliście takich macie !

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).