czwartek
-6°
piątek
Wolna powierzchnia
Radni Gminy Starcza po zawodówce i szkole podstawowej!
07 lutego 2018 r. | 10:28
25

Tylko czworo na piętnastu radnych ma wyższe wykształcenie. Kolejna czwórka ma wykształcenie średnie, sześcioro radnych ma wykształcenie zawodowe i Kazimiera Caban ma wykształcenie podstawowe - co należy podkreślić, jest jedną z najgorzej wykształconych radnych w całym powiecie częstochowskim.

Dlaczego w gminie Starcza tak mało wykształconych osób "pcha się" do rady? Wybieracie ludzi po zawodówce czy szkole podstawowej? Naprawdę nie macie już kogo wybrać?

wykształcenie radnych:
1. Borek Włodzimierz – średnie
2. Caban Kazimiera – podstawowe
3. Dukat Małgorzata – średnie
4. Jędrzejewska Ewa – wyższe
5. Klyta Jerzy – zawodowe
6. Krzyczmanik Przemysław – wyższe
7. Kuziorowicz Wanda – zawodowe
8. Liszczyk Agnieszka – wyższe
9. Miglus Janina – wyższe
10. Musik Krzysztof – zawodowe
11. Nowak Andrzej – zawodowe
12. Walentek Zdzisław – zawodowe
13. Wawrzków Beata – średnie
14. Wawrzyńczak Maryla – średnie
15. Żak Henryk - zawodowe

PAWEŁ GĄSIORSKI25 odpowiedzi na “Radni Gminy Starcza po zawodówce i szkole podstawowej!”

 1. Wyborca napisał(a):

  teraz wiadomo dlaczego jest tak niski poziom tej rady

 2. Łysiec napisał(a):

  Czas na zmiany!

 3. Podstawowe wykształcenie napisał(a):

  Wyśmiewanie się z innych jest zaletą głupców
  Jest pan redaktor z siebie zadowolony

 4. ktos napisał(a):

  Wykształcenie zawodowe samo w sobie nie jest niczym złym czy powodem do napiętnowania, ciekawym natomiast jest czemu takie osoby zazwyczaj mają o swoim intelekcie wysokie mniemanie i chcą kierować życiem innych, a jeszcze ciekawsze jest, że takie osoby są do rad wybierane. Przykład Starczy nie jest odosobniony. W naszej radzie też funkcjonują niezłe indywidua i podejrzewam że w każdej się kilku podobnych znajdzie.

 5. Sławomir napisał(a):

  Ale to jest zgodne z prawem, ludzie wybierają jak chcą, trudno wymagać żeby myszy głosowały na koty, jak to przeszkadza komuś, to najpierw zmieńcie ordynację wyborczą, żeby stanowiła o zakazie startu do wyborów ludzi z podstawowym i zawodowym wykształceniem. Prezydent Polski, Wałęsa nie miał wykształcenia, był robotnikiem, a jakie to proporcje są w stanowiskach ?

  • obserwator napisał(a):

   Nie trzeba było przywoływać tu jako przykładu prezydentury donosiciela. W świetle faktów można stwierdzić, z dużą dozą prawdopodobieństwa, że był i wtedy sterowany.
   A na marginesie, trzeba zaznaczyć, że i radny z podstawowym wykształceniem może być inteligentnym i świetnym radnym. Jedne drugiego nie wyklucza. Znam sporo ludzi z wyższym wykształceniem o niskiej inteligencji.

 6. Sławomir napisał(a):

  No właśnie o to mi chodzi, nie przywołałem TW Bolka jako przykładu, tylko stanowisko Prezydenta Polski, dla matoła co dwóch zdań nie skleci poprawnie.
  A Radny ma być taki jakiego chcą jego wyborcy, i tyle.

 7. awix napisał(a):

  uważam że nikt nie ma tutaj prawa wytykać radnym braków w wykształceniu,niejednokrotnie ludzie bez wykształcenia zrobili wiele dobrego dla innych,natomiast niedopuszczalna jest nieudolność i bezradność naszych radnych,tolerowanie nieudolnego wójta i urzędników;boisko i wodociągi niedoszacowane kwoty na inwestycje,brak dofinansowań na OZE dla mieszkańców,wygórowane zarobki jak na tak małą gminę,nagrody za co ? za łaskawe przychodzenie do pracy?pomyłką są radni w jakikolwiek sposób zależni od wójta przede wszystkim przez zależność służbową,od radnych oczekuję dbania o dobro mieszkańców i pilnowania jak tą wartość realizuje wójt i podlegli mu pracownicy,w gminie gafa za gafą a rada tylko się zbiera odfajkować punkciki z obrad i klepnąć co im wójt podsunie np. następne absolutorium dla wójta albo podwyżki,z takich spraw rozliczajmy naszych przedstawicieli a nie z wykształcenia

 8. Bicz Boży napisał(a):

  Wakształcenie nie piwo… Nie musi być pełne. Człowiek się liczy, człowiek!

 9. anna napisał(a):

  Przecież radnych w gminie WYBIERALI MIESZKAŃCY !!
  To o kogo teraz pretensje- na jakich głosowaliście takich macie !

 10. Miastowa napisał(a):

  Poziom wykształcenia Pana redaktora też wymaga dużo do życzenia . Pana inteligencja sięgnęła dna

 11. top napisał(a):

  Tam nie trzeba szkoly wystarczy miec rece sprawne jedna do dzwiganja druga do brania

 12. Banduch napisał(a):

  QUO VADIS Pawle Gąsiorowski? QUO VADIS? Zawsze możesz zawrócić.
  Prośba do wszystkich czytelników o modlitwę za Pawła Gąsiorowskiego o pokój i dobro w jego sercu.

  Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

 13. top napisał(a):

  To nie portal z Torunia

  • Banduch napisał(a):

   Pan Bóg jest wszędzie nie tylko w Toruniu i kocha wszystkich ludzi Ciebie też.Pomódlmy się więc w Twojej intencji o dobry i pełny miłości dzień.

   Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

   • obserwator napisał(a):

    Już tam ci gdzieś odpowiedziałem, że w Częstochowie znajdziesz portale modlitewne. Tam się loguj.

    • Bicz Boży napisał(a):

     Oj tak pomódlmy się! ale w intencji „Banducha” albowiem za prawdę powiadam Wam: „Dzień sądu nadchodzi” i jest już blisko..(.jak prawda maciara i kaczora.) Banduch, córko bluźnisz na tym portalu, łamiesz 2 przykazanie, jesteś narzędziem w rękach szatana!

 14. Rafał Walentek napisał(a):

  Choć już nie mieszkam w tej gminie prawie 25 lat z ciekawością śledzę wydarzenia w gminie. Od czasu do czasu zajrzę na portale gminne i nie wierzę co mieszkańcy wypisują. Po pierwsze mam nadzieję, że w tych wyborach w radzie gminy będą osoby z wykształceniem wyższym, powiedzmy minimum 2 fakultety a na pewno byt się poprawi a dobrobyt przyjdzie sam. Po drugie dlaczego komentatorzy na forum nie podpisują się z imienia i nazwiska czego się wstydzą własnych przekonań lub własnego myślenia. Odwagi trochę. Pozdrawiam Rafał Walentek

 15. Rafał Walentek napisał(a):

  I jeszcze jedno pytanie do komentatora o nicku top co ma na myśli pisząc……. i do brania? można to wyjaśnić, bardzo proszę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *