Sejmik przyznał 12 840 zł dotacji
10 października 2017 r. | 12:26

Sejmik Województwa Śląskiego przyznał Gminie Starcza dotację w wysokości 12 840 zł. na realizację zadania "Czas wolny inaczej VII" w Gminnej Placówce Wsparcia Dziennego w Starczy.

Jest to już 7. dotacja wspierająca działalność wcześniej świetlicy środowiskowej, a obecnie Gminnej Placówki Wsparcia Dziennego w Starczy.
Otrzymane środki finansowe oraz wkład własny gminy Starcza w wysokości 10 811 zł. przeznaczone będą na funkcjonowanie placówki do końca 2017 roku.

W ramach działalności prowadzone będą zajęcia socjoterapeutyczne i profilaktyczne oraz zajęcia informatyczne, artystyczno-teatralne i kulinarne, pomoc w nauce, a także gry i zabawy rozwijające zainteresowania muzyczne, teatralne, plastyczne i sportowe dzieci i młodzieży. Uczestnicy zajęć korzystać będą z posiłku.