Wolna powierzchnia
Kiedy skarbnik i sekretarz zwrócą pieniądze?
13 lutego 2018 r. | 09:30

16 stycznia Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach wydała wystąpienie pokontrolne dotyczące licznych nieprawidłowości w Urzędzie Gminy Starcza, w tym m.in. kontrolerzy RIO wykazali m.in. zawyżone pensje skarbnika Haliny Gryl i sekretarza gminy Ilony Ciury. Obie urzędniczki będą musiały zwrócić do kasy urzędu odpowiednio 13 559 zł i 19 303,21 zł.

29 stycznia zadałem pytanie Wójtowi, czy obie urzędniczki zwróciły już te pieniądze do kasy. Jaką otrzymałem odpowiedź? Okazuje się, że Wójt Wiesław Szymczyk twierdzi, że wystąpienie pokontrolne z RIO jeszcze do niego nie dotarło. Do sprawy jeszcze wrócę.

Poniżej informacja w tej sprawie z urzędu.

5 odpowiedzi na “Kiedy skarbnik i sekretarz zwrócą pieniądze?”

1. Łysiec napisał(a):

Pewnie nie zwrócą

2. on napisał(a):

Wystąpienie pokontrolne RIO dotarło. Ale jak należy czytać odpowiedź nie ma jeszcze rozstrzygnięcia Kolegium RIO, do którego odwołał się wójt.

3. On napisał(a):

Dziwne…że też im się to przytrafiło, a nie innym pracownikom…dwie biedulki mają teraz problem…

4. obserwator napisał(a):

A gdzie odpowiedzialność wójta? Gdzie dyscyplina?