20°
poniedziałek
23°
12°
wtorek
PUP Częstochowa
Spada liczba bezrobotnych w Starczy
12 maja 2017 r. | 11:34
0

Poprawiła się sytuacja na rynku osób bezrobotnych z terenu gminy Starcza. W marcu liczba bezrobotnych spadła do 63. W gminie pojawiła się również jedna oferta pracy. Starcza jako najmniejsza gmina w powiecie, jest liderem pod względem najmniejszej liczby zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie częstochowskim.

Spadek liczby bezrobotnych wystąpił w 15 gminach powiatu częstochowskiego: Blachownia o 20 osób, Dąbrowa Zielona o 7, Kamienica Polska o 22, Kłomnice o 29, Koniecpol o 27, Konopiska o 30, Kruszyna o 7, Lelów o 16, Mstów o 22, Mykanów o 13, Olsztyn o 30, Poczesna o 23, Przyrów o 7, Rędziny o 26, Starcza o 14. W gminie Janów liczba bezrobotnych nie uległa zmianie.

Liczba bezrobotnych mieszkańców terenów wiejskich z powiatu częstochowskiego wynosiła na koniec marca 2017 roku 4 048 osób i w stosunku do lutego 2017 r. zmniejszyła się o 266 osób. Zamieszkali na wsi stanowili 84 proc. wszystkich bezrobotnych z powiatu częstochowskiego.

W Starczy w marcu nikt nie zarejestrował działalności gospodarczej, jedna osoba podjęła się pracy w ramach robót publicznych oraz jedna osoba poszła na staż.Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).