-4°
-11°
sobota
-4°
-9°
niedziela
Tragiczny wypadek w Starczy. Nie żyje 54-latek! – wideo
06 marca 2018 r. | 08:24
10

Policjanci z Częstochowy ustalają szczegóły i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Starczy. Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że kierujący volkswagenem nie zatrzymał się przed znakiem STOP i zderzył się z jadącą drogą z pierwszeństwem ciężarówką z naczepą. Oba pojazdy siłą rozpędu uderzyły w stojącą przy przejściu dla pieszych kobietę. Kierujący volkswagenem 54-latek poniósł śmierć na miejscu. Piesza została przytransportowana śmigłowcem do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. 9.30 w miejscowości Starcza. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący volkswagenem tiguan, jadąc ulicą Szkolną, najprawdopodobniej nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjeżdżając na skrzyżowanie z ulicą Gminną zderzył się z jadącą w stronę Częstochowy ciężarówką z naczepą. Oba samochody zjechały na pobocze, potrącając 54-latkę, stojącą przy przejściu dla pieszych. Kobieta została przetransportowana do szpitala śmigłowcem. Kierujący volkswagenem poniósł natomiast śmierć na miejscu. Badanie wykazało, że prowadzący samochód ciężarowy był trzeźwy.

Na miejscu pracowali policjanci, prokurator, strażacy i ratownicy medyczni. Śledczy ustalają teraz przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Apelujemy do kierujących o rozsądek, rozwagę i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy, że zachowanie każdego uczestnika ruchu drogowego ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo na drodze. /KMP w Częstochowie/

5.03.2018r🚨🚨🚨 Wypadek ze skutkiem śmiertelnym w miejscowości Starcza 🚨🚨🚨

Posted by Pomoc Drogowa Wal-Car Ratownictwo Drogowe on Montag, 5. März 2018

 10 odpowiedzi na “Tragiczny wypadek w Starczy. Nie żyje 54-latek! – wideo”

 1. Łysiec napisał(a):

  [*]

 2. Oczy otwarte napisał(a):

  Chyba już wystarczy tragedii na tym skrzyżowaniu, może Pan Redaktor weźmie temat na tapetę, ponaciska w kilka miejsc (może na zebraniu radnych) aby wyeliminować zagrożenie, jego praca stanie się przydatna i pożyteczna a ludzie w gminie będą bardziej bezpieczni. Warto przejrzeć statystyki policyjne i gołym okiem widać że jest to czarny punkt naszej gminy. Jest to skrzyżowanie, które muszą pokonać codziennie dzieci w drodze do szkoły i przedszkola. Zwiększenie ilości kontroli drogowych w okolicy skrzyżowania, lepsze oznakowanie, zmuszenie kierowców do przestrzegania ograniczeń prędkości to nasza – mieszkańców gminy jedyna szansa na bezpieczny dojazd do szkoły sklepu kościoła

 3. wypadek a znaki napisał(a):

  A dlaczego tak długo nie ma oznakowania : „USTĄP PIERWSZEŃSTWA” tylko mało zauważalny znak STOP. Ile osób musi jeszcze zginąć aby postawić podstawowy znak ? Czy POLICJA tego też nie widzi?

 4. Fre napisał(a):

  Jaki to bylo predkosc?

 5. Fre napisał(a):

  Policjia nic nie widzi wszystko zwala na kirowce vw

 6. adam napisał(a):

  Choćby nie wiem jak było oznakowane skrzyżowanie, ile było by znaków – nic to nie da jak ludzie wsiadają za kierownicę i nie myślą! I co teraz na każdym skrzyżowaniu będzie sznureczek znaków, oznakowania na jedni itp i „zmuszenie kierowców do przestrzegania ograniczeń prędkości” niby jak?? i co to niby da? jestem kierowcą zawodowym jeżdżę kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i stwierdzam że nie wiem ile by kasy wydać nastawia znaków itp nic nie zastąpi myślenia a ludzi nie myślą i nie patrzą na znaki … nie wiem skąd sie tacy biorą …

 7. Fre napisał(a):

  Ty kierowco mozesz wzsystkim powiedzyc jaki predkosc mial tir

  • Obserwator napisał(a):

   Twoje wypowiedzi rażą w oczy. Potrenuj interpunkcję i odmiany czasowników. Nie ma znaczenia jaką prędkość miała ciężarówka. Mogła jechać nawet na odcince. Kierowcy VW nie powinno tam być…

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel tego serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).