bezchmurnie
21°
19°
niedziela
W Starczy wygrał PiS. Doskonały wynik PSL! – aktualizacja
14 października 2019 r. | 08:45
18
Reklama

Znamy już wyniki wyborów parlamentarnych w gminie Starcza. Oddaliście łącznie 1 394 głosy. 41,61 proc. zgarnął PiS, 14,13 proc. Koalicja Obywatelska, 9,83 proc. SLD, 30,06 proc. PSL, 3,66 proc. Konfederacja, a Bezpartyjni i Samorządowcy 0,72 proc.

W naszym okręgu wyborczym przedstawiało się to następująco:
PiS - 44,28 proc. (4 mandaty)
KO - 22,63 proc. (2 mandaty)
SLD - 15,59 proc. (1 mandat)
PSL - 8,68 proc.
Konfederacja - 6,07 proc.
Bezpartyjni - 2,75 proc.

Posłami zostali: Szymon Giżyński, Lidia Burzyńska, Mariusz Trepka, Andrzej Gawron (wszyscy PiS), Izabela Leszczyna, Andrzej Szewiński (oboje KO) i Zdzisław Wolski (SLD).

Senatorem z okręgu nr 68 został Ryszard Majer z PiS, a z okręgu Częstochowa nr 69 Wojciech Konieczny z SLD.

PAWEŁ GĄSIORSKI18 odpowiedzi na “W Starczy wygrał PiS. Doskonały wynik PSL! – aktualizacja”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Przez takich tępych ludzi nic się nie zmieni w tym kraju… Brawo!

  27
  31
 2. ‎Ela Lisa Ż‎ pisze:

  Wyborcy PIS w znacznej większości nie mają pojęcia o tym co się dzieje w Polsce. Nie znają afer PIS-u i kierunku ich polityki. Nie wiedzą, że za chwilę nie będzie środków na ich obietnice, że ceny będą rosły w postepie geometrycznym i że oddalamy się od demokracji a w konsekwencji od Europy. I oni za to zapłacą największą cenę. Ale tez trudno im się dziwić, ponieważ nie mają dostępu do żadnych obiektywnych mediów. Wyrocznia dla nich są wyłaćznie media rządowe, oficjalnie nazywane publicznymi, karmiące niewiarygodnymi kłamstwami oraz księża z ambony agitujący do popierania PIS-u. Dopóki tak będzie, nic sie nie zmieni w naszym kochanym kraju, gdzie żyje mnóstwo prawych, dobrych i inteligentnych ludzi, których serdecznie pozdrawiam.

  24
  37
 3. Xy pisze:

  A przed wyborami …..pis ???? Ktto by na nich glosowal mowili !!!!! Ciekawe jak wygrali skoro nikt na nich nie chcial glosowac …. 5oo plus robi swoje, tylko zeby je dostac to trzeba na nie najpierw dac !! Ale ciemnogród wierzy nadal w bajki…

  17
  31
 4. Jan Hartman pisze:

  Rozstaliśmy się ze złudzeniami wyborczego wieczoru. 14.10.2019 obudziliśmy się w Polsce takiej, jaką pamięta starsza część społeczeństwa, a młodsza wkrótce posmakuje tego samego. Oddaliśmy kraj w ręce partyjniackiej mafii, a w polskim sejmie panoszyć się będzie banda faszystów. Nadszedł czas narodowej hańby. Podziękujmy sobie za te 30 lat. A teraz każdy będzie musiał ułożyć się z sobą i ze światem na nowo.

  7
  35
 5. fury pisze:

  aaaaaaallllllllllllle sukces PSL-u nic nie ugrali ,4 miejsce na 6 w okręgu i SUKCES , ZŁOTOUSTY redaktorku przeczytaj sobie definicje słowa ,,doskonały,, teraz widać kto sponsoruje artykuły na temat naszej gminy ,dostałeś reprymendę za poprzedni tytuł ? 405 głosów na 1394 powalający sukces w ,,mateczniku,, peeselowskich włodarzy,brawo oby tak dalej

  40
  1
 6. Bicz Boży pisze:

  obserwator. Własnie wygrała partia oszustów tylko Ty o tym nie wiesz albo nie chcesz wiedzieć bo Cię kupili ochłapami i omamili propagandą w TVPis.

  5
  17
  • komentator pisze:

   Poczytaj biczu o ośmioletnich „dokonaniach” rządu PO-PSL. Ogólnie dostępne w necie, a lista wstydu jest długa.
   A potrafię rozróżnić propagandę wszelkiej maści. Ciebie widocznie omamiła ta z TVN-u.

   18
   6
 7. osa pisze:

  Za cztery lata będziesz czytał o oszustwach i aferach obecnie rządzących,bo na tym polega polityka,że nie dba się o ludzi tylko o siebie i o swoje koryto.
  Jak narazie to widać tylko podwyżki w sklepach i opału
  To ja dziękuję za taki dobrobyt,za tamtych przynajmniej był luz-blus nic się nie działo,ale ceny były stabilne

  5
  17
  • komentator pisze:

   Coś ci się pomyliło. Rząd ustala ceny? A obecnie rządzący w porównaniu do poprzedników nie zadbali o ludzi?
   Widać, że myślisz wg ludowej mentalności – choćby i na świecie wojna, byle polska wieś spokojna.

   15
   2
 8. Bicz Boży pisze:

  Tak. Zadbali o ludzi. Swoich . Tych w spółkach skarbu państwa i na intratnych stanowiskach. a ciemnemu ldowi dali po „pińset ” by sie cieszyli i chwalili władzę miłosciwie panującą. Emerytów przekupili ich własnymi pieniędzmi. Skłucili między sobą niektóre grupy społeczne (łatwiej wtedy rządzić). Lista wstydu? a listę afer Obecnej władzy znacie? TVPis ich nie pokaże więc skąd macie znać…

  4
  15
 9. komentator pisze:

  Trzeba umieć porównać. Aferki obecnej władzy to mały pikuś przy aferach poprzedniej. Zastanów się, kto skłócił społeczeństwo. Pomyśl, dlaczego POprzednicy nie dali nic poza obietnicami. Zapomniałeś, jak kwitły umowy śmieciowe a ludzie pracowali za grosze. Każda władza obstawiała spółki skarbu państwa swoimi ludźmi. Tylko że poprzednia niekompetentnymi – patrz wyniki Orlenu i LOT-u. Oglądaj mniej TVN-u, bo ci piorą mózg. Poza TVPiS i TVN są i inne źródła wiedzy.

  15
  3
 10. Bicz Boży pisze:

  Aferki…Faktycznie; Banaś, Kaczyńsk, Ziobro Maciar, wymieniać dalej? same orły. Zegarek Nowaka To była afera dopiero! Kompetentni wykończyli stadniny, armię, służbę zdrowia, oświatę, wymieniać dalej? Pracowali za grosze ale wystarczały one na więcej ,Pieniądz miał inną siłę nabywczą. Umowy? Teraz nawet nie ma chętnych w ogóle do pracy…bo po co skoro władza daje. Ale Qwa nie daje ze swoich bo takowych nie ma, musi zabrać innym. A Tvn-u prawie ie oglądam. Polecam Onet, OKOpres i inne

  2
  14
  • komentator pisze:

   Czytaj dalej Onet, OKOpres to podobnie jak TVN. Nie chciało mi się, ale masz:

   Qrva ich mać „fachowcy”…
   1) Afera taśmowa
   2) Afera hazardowa
   3) Afera wyciągowa
   4) Afera stadionowa
   5) Afera autostradowa
   6) Afera stoczniowa
   7) Afera AmberGold
   8) Afera Elewarru
   9) Afera z informatyzacją MSW
   10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
   11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa “wybieranie” jej lokalizacji, a kasa la zarządów specjalnych spółek leci)
   12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
   13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
   14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
   15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
   16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
   17) Podniesienie VAT-u na wszystko
   18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
   19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
   20) Podniesienie akcyzy na paliwo
   21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
   22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
   23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej
   24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
   25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
   26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
   27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
   28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
   29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
   30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
   31) Przyjęcie ustawy o “bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066)
   32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
   33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 – 2013
   34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
   35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
   36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
   37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
   38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
   39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
   40) Ograniczenie potencjału militarnego
   41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
   42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi)

   15
   5
 11. Bicz Boży pisze:

  Jak się coś kopjuje to należałoby podać żródło tego tekstu, nie mówiąc już o cudzysłowiu! Ale najłatwiej powielać i powtarzać jak mantre stare slogany. Bo jak powiedział szef Kurvizji; „…ciemny lud to kupi…” Nie będę rozkminiać tych punktów, większość to brednie … „Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej…”Obecną widzimy, tzw wstawanie z kolan i padanie na pysk. To tak dla przykładu. Zatem „DORZECZY” panie „Komentator-kopiator!

  4
  15
 12. komentator pisze:

  Pisałem parę wpisów wyżej, że jest to ogólnie dostępne w necie, więc nie pouczaj mnie, co i jak kopiować. To są fakty i nic nie rozkminisz, Attylo z bożej łaski

  14
  3
 13. Bicz Boży pisze:

  Przecież „Twoi” mogli wiele rzeczy naprawić skoro było tak źle np: Obniżyć akcyzę na paliwo. Podnieść kwotę wolną od podatku (podnieśli posłom). Ograniczyć kolesiostwo i biurokrację, wyleczyc służbę zdrowia, Postawić na nogi armię, przywrócić ulgi itd… Jakby się przyjrzeć dokładnie to wszystko jest spierd…one punkt po punkcie. wszystko lub prawie wszystko czego sie tkneli zje..li doszczętnie bo tacy fachowcy jak śp Szyszko, Zalewska czy inni będą symbolem tej władzy. Ale nad nimi wszyskimi wisi MÓJ LOGIN!

  4
  14
 14. obserwator pisze:

  POprzedniku! Bredzisz.

  14
  2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *