-1°
-3°
Wójt wprowadził podwyżkę za wodę i ścieki!
03 stycznia 2018 r. | 10:34

Od wczoraj obowiązują nowe stawki za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków. Wójt Wiesław Szymczyk swoim zarządzeniem wprowadził podwyżki o 20 gr brutto za 1m3 wody i o 35 gr brutto za 1m3 ścieków. Podwyżka jest związana z brakiem funduszy w gminnej kasie.

Od 2 stycznia za 1m3 wody zapłacicie 3,20 zł (wcześniej 3 zł), za 1m3 ścieków wprowadzonych do kanalizacji sanitarnej 4,65 zł (wcześniej 4,30 zł), a za 1m3 ścieków dowożonych do gminnej oczyszczalni 7 zł (wcześniej 6,65 zł).

15 odpowiedzi na “Wójt wprowadził podwyżkę za wodę i ścieki!”

1. Wyborca napisał(a):

To ostatnia kadencja tego gościa

2. ggg napisał(a):

Cena 3,20 zł za 1000 litrów a w sklepie za 1,5 litra wody 3,50 zł.

3. Mk napisał(a):

Jakies podwyzki czasami musza byc , to zrozumiale . Ale chodza sluchy ze Wodociag i Ścieki GMINA CHCE ODDAC W PRYWATNE RĘCE !?! Co wtedy bedzie ??? -PODWYZKA –ALE NIE O 20groszy ALE O KILKA ZŁOTYCH NA m3 !!!!

4. top napisał(a):

A zaraz trzeba premie placic

• Ana napisał(a):

…w końcu Radni Gminy Starcza muszą skądinąd brać na swoje diety. Gdzież więc będą głosować przeciwko podwyżkom ?!

5. PZW Starcza napisał(a):

Podnosicie cenę ścieków i wody po co za to płacić skoro i tak to płynie rzeką Kamieniczanką do innych oczyszczalni co dbają o stan wody rzeki warty. Gratulujemy Podwyżek.

6. awix napisał(a):

Jak zauważył Janusz znowu dowiadujemy się z wiadomości internetowych a nie ze strony gminnej,świstek na tablicy do której nikt nie zagląda,w ogłoszeniu Wójt nawalił artykułów ustaw które pozwalają mu ustanawiać stawki ale nie ma nic z jakiego powodu to robi.Jeżeli np wzrosły koszta utrzymania i obsługi powinien to podać i każdy zrozumie a nie że robię podwyżkę bo mogę.Denerwuje mnie totalny brak potrzeby tłumaczenia się przed społeczeństwem które daje mu pracę i zarobek,to nie ”CHŁOPI” REYMONTA i słynne ,,bo ja wójt wam powiadam,,
    Mk jeżeli to byłaby prawda o prywatyzacji wodociągów i ścieków to lepiej żeby Wójt i Rada zakopali się pod ziemią i nie mówili gdzie bo tego by im już chyba nikt nie darował, mam nadzieję że to plotka.

• obserwator napisał(a):

Tak na marginesie, to strona internetowa gminy była zawsze słaba, a jest już bodaj trzecia.

• Ana napisał(a):

Słabe to są rankingi oceny pracy radnych…Państwo Radni nie robicie nic poza zatwierdzaniem kolejnych podwyżek dla mieszkańców..

7. top napisał(a):

A morze sprzedac gmine z zawartoscia

8. top napisał(a):

Sobuczyna