16°
wtorek
środa
Wolna powierzchnia
fot. Magazyn Square
Wybory 2018: Nowy Wójt pilnie poszukiwany!
13 listopada 2017 r. | 11:29
10

Zakończył się pierwszy w historii Starczy sondaż przedwyborczy na Wójta Gminy Starcza. Na rok przed wyborami, w sondażu wystartowało czterech kandydatów oraz alternatywa w postaci "kogoś innego". Przez blisko dwa tygodnie oddaliście łącznie 305 głosów. W przyszłorocznych wyborach na Wójta Gminy Starcza najpoważniejszym kandydatem do zwycięstwa jest kandydat, którego nie wymieniłem w sondażu. Mógłby on liczyć na 36,72 proc. poparcia. To czerwona kartka dla włodarzy i rychłe poszukiwania nowego Wójta Gminy Starcza.

Za plecami być może przyszłego Wójta, uplasował się Przewodniczący Rady Powiatu - Andrzej Kubat. Wiadomo, że Kubat na Wójta nie wystartuje, ale gdyby wystartował, mógłby liczyć na 19,34 proc. poparcia.

Za jego plecami ex aequo znaleźliby się wiceprzewodniczący Rady Gminy Starcza - Przemysław Krzyczmanik i obecny Wójt Wiesław Szymczyk. Obydwaj mogliby liczyć na poparcie w wysokości po 18,69 proc.

Na samym końcu sondażu znalazł się Zbigniew Sirek z 6,56 proc. poparciem.

Sondaż na rok przed wyborami na Wójta Gminy Starcza wyraźnie pokazuje niechęć Mieszkańców do obecnej władzy. W Starczy pilnie potrzebna jest zmiana władzy.

PAWEŁ GĄSIORSKI



10 odpowiedzi na “Wybory 2018: Nowy Wójt pilnie poszukiwany!”

 1. Witek napisał(a):

  No to kto na wójta?

 2. 123 napisał(a):

  Andrzej Madejczyk na wójta!!!

 3. Mieszkaniec napisał(a):

  Może niech Pani Ilona Ciura wystartuje w wyborach. Ma chyba najlepsze doświadczenie z tych wszystkich kandydatów i wykształcenie także.

 4. mieszkaniec napisał(a):

  305 głosów na gminę z ponad dwutysięczną liczbą mieszkańców. Niezła frekwencja. Albo może nikt poważny nie bierze udziału w manipulacjach Pana Redaktora. Pozdrowienia dla wszystkich mieszkańców Gminy Starcza.

 5. Wyborca napisał(a):

  Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Ciura byłaby dobra, ale jest za stara

 6. obserwator napisał(a):

  Po tej serii wpadek i podwyżek powyższy tytuł jest jak najbardziej adekwatny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *