-2°
MWM Brzesko
Zmiana terminu odbioru odpadów w grudniu
01 grudnia 2017 r. | 14:49

Urząd Gminy Starcza informuje, że ze względów organizacyjnych w miesiącu grudniu br. nastąpi zmiana harmonogramu wywozu odpadów komunalnych.

Odbiór odpadów odbędzie się w następujących dniach:
18 grudnia 2017 r. - Plastik, papier, metal, wielomateriałowe i biodegradowalne
20 grudnia 2017 r. – Szkło
21 grudnia 2017 r. - Odpady zmieszane Rejon 1 (Starcza, Własna)
22 grudnia 2017 r. - Odpady zmieszane Rejon 2 (Klepaczka, Łysiec, Rudnik Mały)

21 odpowiedzi na “Zmiana terminu odbioru odpadów w grudniu”

1. Oburzona15 napisał(a):

To istny skandal!!! Czy gmina nie moze wypracowac jakiegos konsensusu? Ponad poltora miesiaca zycia w smieciach… gdzie my zyjemy???!!!!
    Nie dosc, ze smieci sa zbierana raz na miesiac, to tym razem jeszcze w najbardziej przedswiatecznym okresie musimy czekac ponad poltora miesiaca… W miastach smieci sa zbierane co najmniej raz na tydzien, za ta sama, a nawet mniejszA oplate!!!!

2. Ona napisał(a):

Dołączam się do wypowiedzi wyżej, ta gmina to skandal! Zero organizacji!

3. Aga napisał(a):

Wójt powinien był wymusić na firmie odbierającej odpady dotrzymanie terminów odbioru śmieci……..w tym wypadku mieszkańcy są 3 tygodnie przetrzymani ze śmieciami i należy im się zwrot opłaty za miesiąc grudzień. Tym bardziej że z powodu Świąt w grudniu odbiór śmieci powinien być nawet 2 razy : na początku i na końcu miesiąca. Brak organizacji..

4. Nicknieznaczącynic napisał(a):

Gratulacje za super informacje dla mieszkańców o tym fakcie. Urzędnikom wydaje się że wszyscy tylko siedzą przy komputerach lub na innych nośnikach śledzą informacje podane z UrzęduGminy. Wystarczy przejechać w dniu odbioru ustalonego we wcześniejszym harmonogramie odbioru odpadów przez teren gminy i zobaczyć te powystawiane worki! To dało by odpowiedż na pytanie w jakim stopniu mieszkańcy są poinformowani o istotnych dla nich sprawach. Pozdrawiam

• Aha ... napisał(a):

…..i to wszystko wina Wójta i całej Gminy!!! Tzn… mam rozumieć,że godzinę też powinni wyznaczyć?? Nicnieznaczący…..itd…poczekaj co będzie teraz ..jeśli jest to ta sama firma..która zbiera śmieci w ościennej Gminie…Obecna firma była ok..zbierała wszystko co było wyniesione..Główki tu nie myślą…a nie jest to tak trudne.Skoro zmienia się firma to trzeba zdać kosze..więc pytam gdzie dać śmieci?? Co to znaczy wymusić ? Za wszystko trzeba zapłacić ,więc skoro Aga masz tego tyle ,bierz dwa kosze i płać podwójnie . Myślenie nie boli..i by nie było,że popieram nasze Władze…do bólu..

• Aga napisał(a):

Harmonogram odbioru odpadów wystawiony przez firmę Paver jest dostatecznym zobowiązaniem dla firmy odbioru śmieci w terminie…..a kosze może sobie odbierać 19 lub 20. Jeśli chodzi o opłaty ….to mieszkańcy już zapłacili za odbiór w grudniu bo są zobowiązani do tego w pierwszym miesiącu kolejnego kwartału i są przez to niejako oszukani…..

5. Łyśczanin napisał(a):

Panie Wójcie, gdzie mam wysypać pełny kosz? Mogę pod urzędem gminy? A może wyśle Pan „swoich ludzi” i będą wywozić śmieci rowerami?

6. Bicz Boży napisał(a):

No właśnie! Harmonogram nie jest zobowiazaniem. Najważniejsza jest UMOWA i (nieznane wszystkim) zawarte w niej zapisy o sposobie i skutkach rozwiązania dla obydwu stron, a mieszkaniec nie jest stroną bo reprezentuje go urząd. Niestety. Co znaczy…” ze względów organizacyjnych”… może jaśniej! Kto jest niezorganizowany?

7. obserwator napisał(a):

Co by nie powiedzieć, za bałagan odpowiada Urząd Gminy i wójt stojący na jego czele.

8. awix napisał(a):

jeżeli ponosimy opłaty za wywóz śmieci za listopad i za grudzień to jakim prawem wójt wydał zgodę na jeden
    wywóz zamiast dwóch, firma zamiast dwóch usług wykonuje jedną a płacimy za dwie,do Aha ; kosze to firma może sobie zebrać po wykonaniu ostatniej usługi ,Aga ma rację wójt i gmina mają pilnować naszych interesów a nie firm
    którym płacimy za usługi

9. Ana napisał(a):

Panie Wójcie….tak na przyszłość……można sfinansować zakup koszy przez mieszkańców w 50 % i problem wymiany koszy zniknie na lata. Gmina kontroluje ilość oddawanych śmieci przez mieszkańców i każdy dba o swój kosz. Można było przetarg ogłosić wcześniej……aby firma mogła wymienić kosze. Od czego Pan ma sekretarza !? Na dobra sprawę można napisać wniosek i z Ochrony Środowiska otrzymać dofinansowanie na działania proekologiczne. Teraz mieszkańcy spalają nadmiar śmieci w piecach….i to jest Pana wina !

10. mieszkaniec napisał(a):

pAn gasiorski jest odwolanym soltysem z cisia

11. awix napisał(a):

do mieszkaniec; a co mnie to obchodzi ,gdyby u nas na stronie gminnej był dział informujący o wszystkim
    za bardzo ich nie kocha,ze strony gminy dowiadujemy się po fakcie lub wcale

12. Miastowa napisał(a):

Czepiacie się Wójta i gminy a sami nie umiecie sobie poradzić po co tyle śmieci wytwarzanie wszystko chcecie na gotowo – ręce opadają jak to czytam

• obserwator napisał(a):

Jeden z głupszych wpisów, jakie tu na tym portalu czytałem.

• Ona napisał(a):

Możemy sobie poradzić np. rzucając śmieci na ulicę , do rzeki ..pod Urząd Gminy ..Tylko nie wiem co znaczy …. ” wszystko chcecie na gotowo „.. Ja chcę płacić. chcę mieć odbiór…tak trudno to zrozumieć? Miastowa czytaj ze zrozumieniem a później pisz !!!!

13. Miastowa napisał(a):

No nie wiem czy trudno zrozumieć zależy dla kogo _ wiecznie problem bo wójt bo gmina a do roboty się wziąć to problem zniknie nie płakać nie biadolić i na czatach nie siedzieć ja problemu nie widzę