pochmurnie
24°
20°
piątek
SP w Starczy
Korowód ostatkowy w Starczy
22 lutego 2023 r. | 11:41
0
Reklama

W miniony weekend w Starczy odbył się korowód ostatkowy. Szczegółowy opis znajduje się poniżej w relacji Szkoły Podstawowej w Starczy.

W ostatnią sobotę karnawału - 18 lutego 2023r. - zgodnie z wieloletnią tradycją, odbył się Korowód Przebierańców zorganizowany przez Radę Rodziców działającą w Szkole Podstawowej im. Józefa Lompy w Starczy.

Uczestnicy korowodu przemieszczali się ulicami naszej gminy, aby zachęcić mieszkańców do wspólnej zabawy oraz zaprosić ich na zabawę ostatkową organizowaną przez Radę Rodziców w sali OSP w Łyścu. Z miejscowości: Starcza, Łysiec i Rudnik Mały o godzinie 9.00 wyruszyły barwne Korowody Przebierańców.
Grupa Przebierańców ze Starczy liczyła 12 osób: Bożena Huras, Beata Huras, Urszula Kosiak, Beata Walentek, Paulina Szypulska, Sylwia Jaksik, Justyna i Kazimierz Lisek, Anna Kluza, Kamil Gruczyński, Rafał Podolski, Zbigniew Nowak.

Rudnik Mały w liczbie 12 osób reprezentowali: Dorota Badora, Wanda Kuziorowicz, Alicja Żak, Wiesława Jędrzejewska, Marzena Kidawska, Martyna Kidawska, Angelika Domin, Ewa i Paweł Filipczyk, Krystian Ziora, Mateusz Huras, Michał Huras.

Łysiec to grupa 11 osób, wśród których znaleźli się: Mariola Markowska, Katarzyna Kołodziejczyk, Magdalena Irek, Anna Koterba-Szczerbak, Iwona Gorgoń, Ewelina i Krzysztof Caban, Katarzyna i Rafał Pielka, Łukasz Cykowski, Jakub Koterba.

O godzinie 20.00 w sali OSP Łysiec rozpoczęła się zabawa ostatkowa dla mieszkańców gminy i zaproszonych gości. Całkowity dochód z imprezy organizatorzy przekazali na konto Rady Rodziców.

Dyrektor Szkoły, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Starczy serdecznie dziękują Wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas i energię, biorąc udział w Korowodzie Ostatkowym lub organizując zabawę ostatkową. Dziękujemy Rodzicom, którzy przygotowali salę, upiekli ciasto, zrobili sałatkę, zorganizowali poczęstunek, mieli dyżury w kuchni, przy stoisku z kawą i ciastem czy też sprzątali salę. Z całego serca dziękujemy Przewodniczącej Rady Rodziców za ogromne osobiste zaangażowanie i wkład pracy. Słowa wdzięczności przekazujemy strażakom OSP Łysiec oraz OSP Rudnik Mały za pomoc w organizacji zabawy.

Podziękowania kierujemy również do wszystkich Rodziców uczniów SP w Starczy oraz właścicieli firm, zakładów, sklepów działających na terenie gminy, którzy przyczynili się do tego, że zabawa karnawałowa obfitowała w różnego rodzaju atrakcje. /SP w Starczy/

SP w Starczy

SP w Starczy

SP w StarczyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *