zachmurzenie umiarkowane
17°
14°
środa
MWM Brzesko
Komunikat w sprawie nowej wysokości opłaty za śmieci
11 stycznia 2023 r. | 08:58
1
Reklama

Urząd Gminy Starcza poinformował o stawkach i terminach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Nowa miesięczna wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

z dniem 1 lutego 2023 r. w Gminie Starcza wynosi:

-     25,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca (selektywny sposób zbierania odpadów z własnym kompostownikiem)

-     30,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca (selektywny sposób zbierania odpadów)

-     60,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca (w przypadku nie wypełnienia obowiązku selektywnego  zbierania odpadów)

Zwalnia się w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym. Wysokość zwolnienia wynosi 5,00 zł od jednego mieszkańca miesięcznie. Skorzystanie ze zwolnienia w części opłaty skutkuje brakiem możliwości oddawania odpadów biodegradowalnych firmie odbierającej odpady.

Opłaty za wywóz odpadów komunalnych należy wpłacać "z góry" za każdy miesiąc kalendarzowy w terminie do 15 dnia danego miesiąca, bez wezwania, w kasie Urzędu Gminy w Starczy lub przelewem na konto:

Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy Myszków

nr 14 8279 0000 0100 2479 2001 0122

 

W tytule przelewu proszę wpisać adres nieruchomości, której dotyczy opłataJedna odpowiedź do “Komunikat w sprawie nowej wysokości opłaty za śmieci”

  1. Mieszkaniec pisze:

    Metoda Gminy Starcza na wyciąganie pieniędzy z kieszeni mieszkańca. Więcej zapłacić…mniej odebrać. Już teraz odbiorca śmieci odbiera tylko raz w miesiącu “śmieci zmieszane”. Dwuosobowa rodzina wpłaca rocznie do kasy Gminy 600 zł r. z tytułu odbioru śmieci…To są pieniądze…większe niż z podatków. Gminy więc próbują “ciągnąć” ile się udaje…

    4
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *