zachmurzenie duże
28°
25°
środa
fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie
Chodnik z Łyśca do Starczy już gotowy
06 sierpnia 2019 r. | 09:27
10
Reklama

Zakończona została budowa chodnika na odcinku ul. Gminnej w Starczy do skrzyżowania z ulicą Równoległą w Łyścu na długości 1219 metrów. Odbioru inwestycji dokonali przedstawiciele Powiatu Częstochowskiego, członek Zarządu Adam Morzyk wraz z Przewodniczącym Rady Andrzejem Kubatem, towarzyszyli im Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Bożena Zalewska z zastępcą Romanem Pakułą oraz Wójt Gminy Starcza Wiesław Szymczyk.

Budowa chodnika sfinansowana została z środków Funduszu Dróg Samorządowych i Powiatu Częstochowskiego oraz Gminy Starcza. Łączny koszt to 2 890 000 zł.10 odpowiedzi na “Chodnik z Łyśca do Starczy już gotowy”

 1. M pisze:

  Chodnik super tylko przejście dla pieszych w polach zamiast np przy wjeździe na Klepaczke gdzieś co chwilę ktoś przechodzi …. już nie wspomnę o oświetleniu w polach, które także przydaloby się bardziej na skrzyzowaniu w stronę Klepaczki.

  18
  2
 2. komentator pisze:

  A kiedy dalsza część? Bo do centrum Łyśca sporo brakuje.

  58
  6
 3. Ania pisze:

  po co chodnik – ludzie i tak jedzą i chodzą po ulicy tylko miejsce zabiera

  7
  3
 4. fury pisze:

  chodnik tak ok, ale bardziej mnie interesuje czy wolno traktować go jak drogę rowerową, walenie z buta raczej niewiele mnie interesuje tym bardziej że od początku była mowa że ma być to ścieżka rowerowa,póżniej miał być ciąg pieszo rowerowy a teraz jest chodnik, jeżeli jest to tylko chodnik to nie wolno poruszać się po nim rowerem,to co to w końcu jest ? osoby korzystające z rowerów dalej mają się pałętać po asfalcie między samochodami ?

  44
  2
 5. masakra pisze:

  Czy ktoś potrafi mi wyjaśnić po co jest to przejście dla pieszych w tym miejscu? Dla jeleni?

  46
  0
 6. Citizen of Lysiec pisze:

  To jest radosna twórczość dziennikarska. Pisanie w w/w przypadku od chodniku łączącym dwie miejscowości to proszę ją Pana fantazja. Z jednej jest, a do drugiej (nie do znaku) trochę brakuje. Ale zawsze może być feta, foto i fascynacja gotowa.

  45
  0
  • komentator pisze:

   To, że inwestycja niedokończona to fakt. A drugi to taki, iż zadanie inwestycyjne nazywało się: budowa traktu pieszo-rowerowego…
   Teraz nic nie wskazuje, iżby miała tam być jakaś ścieżka rowerowa. Ściema?

   51
   0
 7. obserwator pisze:

  Ludzie mogą tu pisać o niewygodnych faktach dla władz gminnych, zadawać niewygodne pytania a te władze mają to gdzieś głęboko…
  To się nazywa arogancja władzy.

  42
  1
 8. Wiesław pisze:

  Chodnik za 3 mln nie chce mi się wierzyć ktoś maczał w tym paluchy

  10
  0
 9. fury pisze:

  licząc na maxa 200 zł za m2 z kostki z najwyższej półki za 3 mln można mieć 10 km chodnika o szerokości 1,5 m, mamy 1200 m to jest 240 tyś , czyli reszta 2,65 mln za odwodnienie , asfaltówkę i przejście dla pieszych (ciekawe dla czyich działek ?) ku…a niezłe stawki jest z czego doić, z ludzkiej przyzwoitości mogli chociaż zrobić przejście dla Klepaczki , mam nadzieję że te wybory zmiotą PSL z mapy wyborczej, kupa pieniędzy obywateli za niedokończone arcydzieło które nie wiadomo czym jest chodnik czy droga dla rowerów ,przejście dla działeczek które się wykroiły w błyskawicznym tempie , miało być dla wszystkich ale dla dla jednych jest bardziej a dla innych mniej czyli jak zawsze

  32
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *