zachmurzenie umiarkowane
23°
21°
czwartek
fot. OSP KSRG Starcza
Własna: Śmiertelny wypadek motorowerzysty
14 września 2017 r. | 11:52
28
Reklama

Wczoraj w godzinach popołudniowych w miejscowości Własna doszło do wypadku drogowego, w którym to motorowerzysta został potrącony przez samochód marki Skoda. Wstępne badanie wykazało, że motorowerzysta nie daje oznak życia. Strażacy natychmiastowo przystąpili do reanimacji krążeniowo - oddechowej. Po około 2-3 minutach na miejsce wypadku dojechał Zespół Pogotowia Ratunkowego, który niezwłocznie zajął się udzielaniem pomocy medycznej osobie poszkodowanej. Niestety po ponad godzinnej resuscytacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych motorowerzysty. Lekarz będący na miejscu zdarzenia stwierdził zgon poszkodowanego. Kierowca samochodu osobowego, który brał udział w zdarzeniu cały czas był pod opieką medyczną strażaków z JRG1 w Częstochowie.

Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że kierowca motoroweru jadący drogą z pierwszeństwem został potrącony przez kierowcę samochodu osobowego, który jadąc drogą podporządkowaną nie zauważył znaku stop i przejechał skrzyżowanie bez zatrzymywania się. Działania ratownicze zostały zakończone po godzinie 22. /OSP KSRG Starcza/

fot. OSP KSRG Starcza

fot. OSP KSRG Starcza28 odpowiedzi na “Własna: Śmiertelny wypadek motorowerzysty”

 1. Baron pisze:

  Bo to skrzyżowanie jest wyjątkowo niebezpieczne. Coraz więcej kierowców omija zakorkowaną coraz bardziej “Gierkówke” jadąc przez nasze tereny. Ilu niewinnych ludzi musi jeszcze zginąć zanim władze zareagują??? najwyższy czascoś tym zrobić. Pora poprawić oznaczenia, ot chociażby tak jak to zrobiono w Nieradzie. O to apeluję!

  1
  0
 2. On pisze:

  Tak apelujmy do władz !!! To skrzyżowanie już pokazało..już wystarczy !!! To rozwiązanie… jak w Nieradzie przypomniałoby kierowcom ,że czas zwolnić .. Panie Wójcie… proszę już nie czekać na następny wypadek..My wręcz żądamy !!!

  1
  0
 3. Marian pisze:

  Takie wypadku zdarzają się wszędzie – wsiadając za kierownicę ( nie tylko motoroweru czy motocykla ) trzeba myśleć nie tylko za siebie ale też za innych. Tym bardziej jeśli kieruje się jednośladem. Żadne znaki czy ostrzeżenia nie będą myślały z kierowców – mówię tutaj ogólnie – trzeba miec ograniczone zaufanie do innych – czytałam ostatnio o wypadku motorowerzysty który jadąc nocą przez teren zabudowany z niedozwoloną prędkością ponad 90km/h zderzył się z psem przebiegającym przez jezdnię nie miał szans wyhamować – wpadł na ogrodzenie – poniósł również śmierć na miejscu…. Los i nieprzewidziane zdarzenie.

  0
  0
  • On pisze:

   Owszem ..zawsze trzeba być uważnym…lecz w tym wypadku ..co powinien zrobić motorowerzysta ?? ..skoro był na drodze z pierwszeństwem..a samochód przed znakiem.. STOP..Ja też tam często jadę i naprawdę to skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne..a objazdy spowodowały zwiększony ruch. Szkoda życia tego dziecka.

   1
   0
  • stempel pisze:

   Panie Marian nie wszędzie tylko w tak źle oznakowanym miejscu, ja bym pozwał kogoś “nie”odpowiedzialnego za tak zostawione fatalnie skrzyżowanie, pół znaku stop jest za krzakami!

   1
   0
 4. sikorka pisze:

  Na zebraniu sołeckim w ubiegly piątek mieszkańcy Własny poruszali ten temat ,ale oczywiscie nic sie nie zrobiło w tej sprawie,musiało dojść do takiej tragedii?

  1
  1
 5. bastko pisze:

  Panie wójcie to nie jest pierwszy przypadek gdzie dochodzi do zignorowania bądż nie zauważenia tak ważnego znaku jakim jest znak nakazujący do bezwzględnego zatrzymania się przez kierowcę na tymże właśnie skrzyżowaniu.
  Pytanie do pana brzmi jak puszczać chociażby dzieci na rowerach do szkoły,czy weżmie pan za to odpowiedzialność?????.
  Do jakich zdarzeń musi jeszcze dojść żeby ktoś zauważył tak poważny problem?
  Najlepszym rozwiązaniem było by oczywiście zwyczajne rondo,ale to już nie jest na pewno takie proste.
  Proponuję zainstalować w jak najszybszym możliwym czasie progi zwalniające zarówno dla jadących od Rudnika jak i od Łyśca,ponadto nie zaszkodzi zamontować na drodze lini ostrzegających kierowcę o zbliżaniu się do skrzyżowania ze znakiem STOP tak jak zrobiono to w miejscowości Nierada.Oznakowanie pionowe tamtego skrzyżowania też bym wziął za wzór do zrealizowania na naszym feralnym skrzyżowaniu.
  Poza tym lustro na tym skrzyżowaniu służy chyba po to żeby do niego podejść i się przejżeć bo kierowca w nim zobaczy jadący samochód wtedy jak ten już jest na skrzyżowaniu.
  Panie wójcie zginęło nie winne dziecko,które było przekonane że zaraz będzie w domu w końcu jechał chłopiec zgodnie z przepisami i przez tak beznadziejnie oznakowane jak i zbudowane skrzyżowanie niestety nie dotarł do niego.
  A niech pan pamięta że mogło być to dziecko każdego z nas……………………………..

  1
  0
 6. Sylwia pisze:

  Śpij spokojnie Damianku ;:'(

  0
  0
 7. Sylwia pisze:

  Wojcie oby nikogo stwojej rodziny nic sie nie stalo na tym skrzyżowaniu. Ale pamietaj ze ten wypadek jest winny ten facet jadacy tym autem ale tez ty wujcie wolisz pieniadze wywalac na cos mniej waznego albo pierdoly niz zadbac o bezpieczenstwo to twoja wina

  1
  0
 8. Mike pisze:

  LUSTRO na tym skrzyżowaniu pełni raczej funkcję mebla, a nie urządzenia poprawiającego bezpieczeństwo. Mało tego wprowadza W BŁĄD! Kierowcy sugerując się nim mogą doprowadzić do tragedii. Wielokrotnie przejeżdżając tamtędy od strony Rudnika Wlk. w biały dzień z lewej strony w oddali pojawiał mi się pędzący od Starczy samochód, którego w odbiciu lustra nie widziałem. Ponadto skrzyżowanie usytuowane jest na zakręcie. Z prawej strony także jest ograniczona widoczność. Nie wspomnę już o listopadowych deszczowych wieczorach. Ktoś wyżej pisał tu o omijaniu korków z gierkówki. Tak – ul. Zieloną i dalej przez Łysiec do Częstochowy odbywa się szarża samochodów służbowych, które wykorzystują ten skrót, cisnąc, co fabryka dała. Za chwilę zrobią sobie tędy przelotkę do wjazdu na autostradę… Ile jeszcze potrzeba ofiar, żeby ktoś w tym miejscu wymyślił coś mądrego?

  1
  0
 9. Maciej pisze:

  Po co inwestować w bezpieczeństwo? Lepiej wyasfaltować i oświetlić działeczki znajomym i miejscowym prominentom, a od zwykłych mieszkańców ściągać opłaty adiacenckie za wrzucenie w drogę rury z wodą… Już nie długo wybory – myślcie mieszkańcy, myślcie…

  1
  0
  • Pomidor pisze:

   Idealny komentarz do sytuacji u naszego wójta

   1
   0
  • Ona pisze:

   Popieram w 100 procentach wypowiedź, sama prawda

   1
   0
  • wyborca pisze:

   Jeżeli mówimy o naszym bezpieczeństwie, to ja przypominam p. Wójtowi o ul. Spokojnej
   w Rudniku Małym / to dawna ul. Cmentarna, przy której kupił działkę przyjaciel p.Wójta, nie podobała
   się nazwa ulicy i Rada szybko nazwę zmieniła/, Ulica Spokojna to wąska, ślepa ulica, którą dojeżdżamy
   do bram cmentarzy. Zbliża się listopad i będzie HORROR. Już 3 kadencję p. Wójt OBIECUJE
   nam drugą drogę, która umożliwi wyjazd od cmentarza , poprawi warunki jazdy i w dniu 1 listopada
   umożliwi wjazd na cmentarz dla Straży lub Pogotowia Ratunkowego gdyby doszło do tragedii.
   W obecnej sytuacji jest to niemożliwe ! PANIE WÓJCIE, BYLE NIE BYŁO ZA PÓŻNO !!!!

   1
   0
 10. Monika pisze:

  A moze zrobić coś takiego jak na Nieradzie? Duzy znak stop i czerwone progi? Myślę, że to już bardzo pomoże, bo jadąc po drodze odczuwa się progi, a znaki też tam są widoczne

  1
  0
 11. Włuczykij pisze:

  RAFAŁ NA WÓJTA! Nie pozdrawiam.

  0
  0
 12. .... pisze:

  Ostatnio byłam na miejscu wypadek stałam tam zaledwie 15 minut i obserwowałam .W ciągu tych 15 minut przejechało około 30 aut.Droga oznaczona jest moim zdaniem prawidłowo chociażby znak przejście dla pieszych!każdy kierowca powinien zwolnić przy takim znaku.potem dopiero po przejściu dla pieszych jest znak Stop!widoczny aczkolwiek trzeba się przyjrzeć.Chociazby ze względu na to że ta droga jest tak bardzo ruchliwa mogłyby być progi zwalniające.a ten wypadek to jest ewidentnie wina jakiegoś dziadka który nawet się nie zatrzymał pewnie był zajęty rozmowa przez telefon!!

  0
  0
  • On pisze:

   Znak został odsłonięty dwa dni po wypadku, wcześniej nie było go widać. Tam nawet progi nie zdają egzaminu..słaba widoczność , zakręt…RONDO ..przy tym ruchu jedynie rondo. Może Wójt i Sekretarz wyjrzą z za biurka i zauważą ten problem..może…

   0
   0
 13. Bicz Boźy pisze:

  “..Nie sądźcie byście nie byli sądzeni…”Można by tu deliberować nad przyczynami, winą i okolicznościami wypadków, ale bezpieczeństwa nigdy za wiele. Jesli tylko cokolwiek można by poprawić w tej materii to dla czego NIE!? We wspominanej Nieradzie też były znaki STOP i co? Wystarczyło że jakiś “obcy ” jechał od Łyśća i tuż za górką pojawiało się skrzyżowanie ze STOPEM … jeśli doszły do tego złe warunki atmosferyczne, nieszczęścia były gotowe. Wystarczyło dużo wcześniej poinformować dużym czytelnym znakiem, zrobić parę progów i jest dużo bezpieczniej. Podoba sytuacja jest na “Jedynce” w Romanowie…Samochody od Siedlca rozwijaja prędkości i nagle z za zakrętu natykają się na mniejszy lub większy sznur pojazdów stojacych na światłach lub uczestników ruchu przecinających tą trasę. Mimo kamer (a czasami z winy tychże) to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejśc w pobliżu. Na wysokości “Złotej Sosny wystarczyło by zamontować pulsujące żółte światła albo chociaż duże znaki np; A33 i też można by ocalić wiele istnień i oszczędzić cierpień. O przejechaniu trasy w Zawadzie nawet nie wspominam.
  Te 15 minut powyżej nie muszą być miarodajne. Proponuję zbadać natężenie ruchu np; w pt lub pn gdy na CB radio mówią że “jedynka” jest zakorkowana i warto omijać bocznymi.

  0
  0
 14. On pisze:

  Ktoś już wie, co Wójt z Sekretarzem planują w sprawie tego skrzyżowania we Własnej? Czy może już zapomnieli ?

  1
  0
 15. Bicz Boźy pisze:

  Jakieś ruchy zostały poczynione. Przynajmiej “WŁADZE” dokonały oględzin tego miejsca. A jakie plany i decyzje…czy w ogóle cokolwiek zostanie zrobione?.. Może ktoś poinformuje mieszkańców. Trzeba naciskać radnych i śledzić obrady rady gminy. A przede wszystkim przypominać!

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *