słabe opady deszczu
24°
22°
środa
Przemysław Krzyczmanik: W sobotę startuje okręgówka
17 marca 2023 r. | 11:42
0
Reklama

W sobotę, 18 marca zaplanowana została pierwsza kolejka rundy wiosennej częstochowsko-lublinieckiej klasy okręgowej. Co prawda, z powodu przełożenia swojego meczu Czarni Starcza wiosnę zainaugurują tydzień później w wyjazdowym spotkaniu z Woźnikami, to sam okres przygotowawczy przebiegał zgodnie z założonym planem.

Jak wyglądał okres przygotowawczy? Zapytaliśmy prezesa klub, Przemysława Krzyczmanika.

Proszę w kilku zdaniach przybliżyć nam jak wyglądały przygotowania do rozgrywek.
Przemysław Krzyczmanik: Treningi rozpoczęły się w połowie stycznia, gdy pod okiem nowego trenera Krzysztofa Budnego (wcześniej Odra Miasteczko Śląskie) trzy razy w tygodniu w hali sportowej w Starczy pracowaliśmy nad zbudowaniem siły i wytrzymałości. Stopniowo zajęcia przenoszone były na murawę boiska przy Sportowej 7, gdzie skupialiśmy się na kolejnych aspektach gry. W okresie przygotowawczym rozegraliśmy także siedem sparingów, ich bilans to cztery wygrane, dwa remisy i jedna porażka.

Oprócz seniorów, w klubie trenuje również sporo dzieci...
- Zgadza się. Najmłodsi sportowcy mają możliwość trenowania w dwóch sekcjach, które prowadzi nasz Klub. Jest to koszykówka, którą kieruje trener Konrad Grzyb a stanowi ją ponad 40 zawodników i zawodniczek, oraz oczywiście piłka nożna koordynowana przez trenera Michała Nowaka – około 50 uczestników. Nabór do tych grup jest otwarty, dodatkowo planujemy otwarcie kolejnych, zatem jeśli tylko ktoś ma ochotę dołączyć to serdecznie zapraszamy. Ze swojej strony zapewniamy organizację treningów, udział w rozgrywkach ligowych, letni obóz piłkarski, a także – dzięki współpracy z działającym na terenie naszej gminy Ambasadorem Rakowa Częstochowa – wyjazdy grupowe na mecze Ekstraklasy i Reprezentacji Polski.

Dzięki i życzymy powodzenia.

Mam nadzieję, że w tym sezonie będziemy mogli nieco więcej pisać o sporcie w gminie Starcza.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *