zachmurzenie umiarkowane
23°
21°
czwartek
Aktywność radnych powiatowych
15 marca 2021 r. | 11:29
0
Reklama

Nieco rzadziej piszemy o sprawach związanych z Radą Powiatu Częstochowskiego. Radnych Powiatowych z reguły nie widać, ale niekiedy, dzięki ich wnioskom i interpelacjom, sprawy m.in. dróg powiatowych czy chodników, są załatwiane od ręki.

Łatwiej być w prezydium rady i w samym zarządzie, gdyż wtedy pewne wnioski są składane ustnie i załatwiane praktycznie na już. Gorzej jak jest się radnym bez funkcji.

W okręgu gminy Starcza jest czterech radnych powiatowych. Ich działalność jest na pewno odczuwalna. Mimo skromnej liczby wniosków, Przewodniczący Rady Andrzej Kubat miał wiele do powiedzenia m.in. w budowie chodnika z Klepaczki do Starczy. Oficjalnie, Kubat do Zarządu wniósł jeden wniosek. W Zarządzie Powiatu jest Adam Morzyk, który również jest aktywnym pracownikiem Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Widać to szczególnie w remontach dróg.  Znacznie mniejszą aktywność wykazał Andrzej Goldsztajn, składając tylko jedną interpelację. W ogóle aktywności w sprawach mieszkańców, przynajmniej oficjalnie, nie wykazuje Maciej Janowski, który w 27 miesięcy nie złożył żadnego wniosku i interpelacji.

Pełna lista aktywności radnych znajduje się poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *