zachmurzenie duże
13°
10°
środa
Andrzej Kubat chce zostać Posłem!
02 września 2019 r. | 09:03
10
Reklama

Przewodniczący Rady Powiatu Częstochowskiego - Andrzej Kubat z gminy Starcza znalazł się na piątym miejscu na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego do Sejmu w okręgu 28. Jest to z pewnością ogromne wzmocnienie dla całej listy. Kubat chciałby zamienić funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu na Posła RP.

Liderem listy jest Henryk Kiepura. Tuż za nim na drugim jest znajduje się Krzysztof Smela - starosta częstochowski. Wybory do parlamentu już 13 października.

Lista PSL w tegorocznych wyborach:
1. Henryk Kiepura - Starosta Kłobucki
2. Krzysztof Smela - Starosta Częstochowski
3. Stanisław Gmitruk - Radny Województwa Śląskiego
4.Bartosz Dobrzyniewicz - przedsiębiorca
5. Andrzej Kubat - Przewodniczący Rady Powiatu Częstochowskiego, lekarz
6. Anna Socha-Korendo - Radna Powiatu Myszkowskiego
7. Anna Grus - lekarz
8. Monika Kumor - prawnik
9. Edyta Młyńska - Dyrektor Szkoły Średniej w Koniecpolu
10. Krystian Kotynia - Burmistrz Krzepic
11. Jerzy Cyrulik - nauczyciel
12. Iwona Lisek - Wicewójt Konopisk
13. Anna Nowicka - Dyrektor Szkoły Średniej w Kłobucku
14. Michał Dzwonnik - Prezes Związku Młodzieży Wiejskiej powiatu częstochowskiego

PAWEŁ GĄSIORSKI10 odpowiedzi na “Andrzej Kubat chce zostać Posłem!”

 1. obserwator pisze:

  Duże parcie do władzy jest w partii Posady Swoim Ludziom. Obecne posadki widać za liche. Woń koryta silnie się rozchodzi.

  41
  3
 2. Bicz Boży pisze:

  Cokolwiek by nie mówić o PSL. To jednak powinniśmy poprzeć kandydata, w końcu SWÓJ. To powinno być nobilitujące że ktoś z tej ziemi ma szansę zasiadać w Polskim Parlamencie.(podobno ktoś stąd posłował ostatnio w latach 60tych..?) Pan Kubat nie jest z mojej bajki ale (być może) oddam głos na niego bo i tak innego faworyta nie mam. Jest szansa że gdyby się dostał do Sejmu to ktoś go w końcu zastąpi w OZ , ktoś kto będzie się skupiał na leczeniu pacjentów.

  6
  9
 3. BABEL pisze:

  Bicz, w zasadzie to zgadzam się z Tobą ale zasada ,,może być gn…j byle swój,, do mnie już nie przemawia, mam już powyżej uszu tych ludowych ,,geniuszy,, i wójtów nie mających pojęcia o zarządzaniu i ekonomi,najlepiej im wychodzi wspieranie swojej sitwy i dbanie o koryto , byle do emeryturki

  12
  1
 4. komentator pisze:

  Bicz napisał trochę wg sposobu myślenia Neumanna z Partii Obłudy. Może być w polityce(i nie tylko) niekompetentny
  byle swój. Oby to się skończyło definitywnie.

  15
  3
 5. Bicz Boży pisze:

  Napisałem że innego faworyta nie mam. Wskazcie prosze człowieka (z tych list) który choć trochę sie nadaje do tego by stanowić prawo, nie mówiąc już o jego przestrzeganiu.Może poza kilkoma wyjatkami, każdy ma cos za uszami lub mniej lub bardziej uwikłany jest w jakieś gierki, afery czy skandale. Wszędzie GNÓJ. To już chyba lepszy ten swój! No i jeszcze korzyści dla mieszkańców, chociazby tylko ta…zawarta w ostatnim zdaniu!

  5
  2
 6. BABEL pisze:

  Bicz dlatego powtarzam że w zasadzie to zgadzam się z Tobą tylko jest to zwyczajnie po ludzku przykre , oni wszyscy nas ,,kochają,, gdy potrzebują naszych głosów , gdy już dostaną się do koryta zachowują się jak zwykłe świnie nażreć muszą się oni i prowadzone na smyczy ich stadko , poczucie misji i lojalności wobec wyborców znika ,PSL w naszym rejonie panoszy się szmat czasu ,ich wyniki i podejście do spraw ludzkich d……y mi nie urywa ; sitwa,kombinacje,kumoterstwo,tworzenie rad w gminach zależnych od nich ,nepotyzm ,marnowanie ludzkich pieniędzy i możliwości jakie dziś mamy

  13
  1
 7. Bicz Boży pisze:

  Zauważcie że większość kandydatów to albo lekarze albo nauczyciele, jak niewielu jest ekonomistów czy prawników. Jak mało prawdziwych fachowców. No i co naiciekawsze każdy gdzieś tam jakiejś polityki liznął, juz posmakował tego miodu i wie gdzie stoją konfitury. I tu BABEL sie z Toba zgadzam co do tych świń, ciężko od koryta odejść takim,trzeba by odrąbać!

  17
  1
 8. osa pisze:

  Za taką demokrację to ja dziękuję,Wróć Komuno…

  7
  4
 9. Nicnieznaczącynick pisze:

  No i wraca… w gorszym wydaniu , czarnym!

  4
  6
 10. obserwator pisze:

  Chciał na posła, na miejscu został. Przerost ambicji jest chyba nieuleczalny.

  16
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.