zachmurzenie umiarkowane
23°
21°
czwartek
SP w Starczy
Bądź widoczny! Noś odblaski!
08 listopada 2023 r. | 10:56
0
Reklama

Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej im. Józefa Lompy w Starczy wzięli udział w lekcji z działu komunikacji.

W tym celu wyszli poza teren budynku szkolnego, aby przypomnieć sobie i innym właściwe zachowania na drodze. Uczniowie odświeżyli sobie nazewnictwo podstawowych znaków drogowych, zasady właściwego poruszania się po ulicy, przećwiczyli poprawne przejście przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych. Każdy młody uczestnik ruchu miał poprawnie założoną kamizelkę odblaskową, uczniowie wiedzieli także, w którym miejscu przypiąć odblaski przy plecakach. Podczas rozmowy zwróciliśmy szczególną uwagę na zmianę pory roku i krótsze, pochmurne dni, podczas których znacznie ogranicza się widoczność pieszego na drodze.

Bądź widoczny! Noś odblaski! /SP w Starczy/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *