zachmurzenie duże
10°
sobota
fot. Powiat Białogardzki
Będą ćwiczenia sił zbrojnych
05 października 2020 r. | 11:36
1
Reklama

Od wtorku do piątku na terenie gminy Starcza odbędą się wojskowe ćwiczenia RENEGADE-SAREX-20. W tych dniach odbędzie się też krajowy trening systemu alarmowania i ostrzegania oraz możliwe będzie naruszenie przestrzeni powietrznej przez statki powietrzne.

W ramach treningu emitowane będą sygnały: dźwięk modulowany trwający trzy minuty - oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.Jedna odpowiedź do “Będą ćwiczenia sił zbrojnych”

  1. GENERAŁ pisze:

    Post został tak sformułowany, że ludzie mogą oczekiwać utrudnień w życiu codziennym wskutek ćwiczeń. Ćwiczenia odbywać się będą wyłącznie w przestrzeni powietrznej i symulować będą przelot wrogiego statku powietrznego nad terytorium kraju, przez co syreny alarmowe będą uruchamiać się zgodnie z trasą jego przelotu. Następnym razem informacje proszę podawać RZETELNIE. A nie tak, że ludzie będą oczekiwać czołgów pod swoim własnym domem.

    PS. Status Renegade nadaje się statkom powietrznym, które wtargną nad terytorium naszego państwa i nie odpowiadają na próby komunikacji z naszej strony co sugeruje ich wrogie zamierzenia. Stąd też nazwa ćwiczenia.

    11
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.