słabe opady deszczu
24°
22°
środa
PUP w Częstochowie
Bezrobocie w Starczy spadło o 5. osób
06 kwietnia 2017 r. | 12:13
0
Reklama

77. bezrobotnych jest zarejestrowanych na terenie gminy Starcza. Od stycznia do końca lutego, bezrobocie spadło o 5. osób. Starcza jako najmniejsza gmina w powiecie, jest liderem pod względem najmniejszej liczby zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie częstochowskim.

W lutym bezrobocie w powiecie częstochowski spadło tylko w sześciu gminach: Kłomnice o 2 osoby, Konopiska o 8, Mstów o 3, Olsztyn o 8, Przyrów o 2, Starcza o 5. Najwięcej bezrobotnych przybyło w Rędzinach.

Liczba bezrobotnych mieszkańców z terenów wiejskich powiatu częstochowskiego wynosiła na koniec lutego 2017 r. 4 314 osób i w stosunku do stycznia 2017 r. zwiększyła się o 37 osób. Zamieszkali na wsi stanowili 84,4% wszystkich bezrobotnych z powiatu częstochowskiego. Udział bezrobotnych kobiet w ogólnej liczbie zarejestrowanych z terenów wiejskich wynosił 49,6% (2 140 kobiet).W lutym 2017 r. w PUP Częstochowa zarejestrowały się 1 504 osoby bezrobotne (w styczniu 2017 r. – 1 882 osoby). Z miasta Częstochowy zarejestrowało się 876 osób a z powiatu częstochowskiego – 628.

W Starczy pojawiło się aż 6 nowych ofert pracy. W lutym nikt nie zarejestrował działalności gospodarczej, trzy osoby podjęły się pracy w ramach robót publicznych.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *