zachmurzenie duże
21°
19°
czwartek
Chlorowana woda w gminie Starcza
21 lipca 2023 r. | 10:15
1
Reklama

Urząd Gminy Starcza poinformował, że zgodnie z § 26 Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 11 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi informujemy, że woda dostarczana z sieci wodociągowej jest czasowo poddawana chlorowaniu w celu stabilizacji parametrów.

Chlor wprowadzany jest do wody w postaci podchlorynu sodu (posiada atest PZH) w ilościach minimalnych, nie zagrażających zdrowiu i życiu konsumentów wody. Proces jest w sposób ciągły monitorowany.

Efektem towarzyszącym procesowi chlorowania wody może być zmiana jej walorów smakowych i zapachowych niepowodujących zagrożeń natury zdrowotnej.

W celu całkowitej redukcji zawartości chloru wodę należy przegotować.Jedna odpowiedź do “Chlorowana woda w gminie Starcza”

 1. Adam pisze:

  W komunikacie podanym przez Urząd Gminy Starcza brak jest informacji dotyczącej jakie parametry zostały przekroczone oraz jakie posiadają one wartości. Ust. 2 § 26 Rozporządzenia na które się powołuje brzmi:
  2. Informacja, o której mowa w ust. 1, powinna zawierać co najmniej:
  1) dane o przekroczeniach dopuszczalnych wartości parametrów jakości wody oraz związanych z nimi zagrożeniach zdrowotnych;
  2) informacje o możliwości poprawy jakości wody;
  3) zalecenia mające na celu minimalizację zagrożenia dla zdrowia ludzkiego

  Pod koniec miesiąca czerwca miała miejsce identyczna sytuacja, gdzie Urząd Gminy Starcza nie podał do wiedzy publicznej niezbędnych informacji, a po upływie dwóch dni zamieścił komunikat z Państwowej Inspekcji Sanitarnej, iż woda została skażona bakteriami z grupy coli i jest niezdatna do spożycia.

  6
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *