zachmurzenie duże
wtorek
Coraz więcej chętnych do służby w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej
05 sierpnia 2019 r. | 08:45
2
Reklama

Coraz więcej chętnych do służby w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Kolejnych ponad 30 kandydatów na żołnierzy OT przyjechało do gliwickiego batalionu by zapoznać się z zasadami pełnienia służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.  Kolejnych ponad tysiąc kandydatów czeka na taką możliwość.

Przyszli żołnierze OT, którzy do Gliwic przyjeżdżają z całego województwa podczas tak zwanego zapoznania dowiadują się jak wygląda 16. dniowe szkolenie podstawowe oraz szkolenia rotacyjne. W czasie wizyty w jednostce mogą także zobaczyć obiekty szkoleniowe jak i zapoznać się z wyposażeniem „terytorialsa”.

Wśród kandydatów, którzy w tym tygodniu odwiedzili jednostkę znaleźli się między innymi nauczyciel, były policjant, ratownik WOPR, pielęgniarka i górnik.

Tak zwane zapoznanie to jeden z kroków na drodze do Wojsk Obrony Terytorialnej. W jego trakcie kandydaci mają szansę zderzyć oczekiwania z rzeczywistością i zapoznać się z warunkami pełnienia służby w przyszłej jednostce wojskowej. Podczas takiej wizyty kandydat poznaje dowódcę, ma okazję zobaczyć obiekty szkoleniowe oraz zapoznaje się z harmonogramem szkolenia. Kolejnym krokiem, by zostać żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej, jest rozmowa kwalifikacyjna. Następnie po pozytywnym przejściu badań lekarskich kandydaci do WOT otrzymają powołanie i udadzą się na szkolenie.  Kandydatami do WOT w korpusie szeregowym mogą być osoby w wieku od 18 do 55 lat. Każdy kto chce dołączyć do „terytorialsów” najpierw powinien się zgłosić do Wojskowej Komisji Uzupełnień.2 odpowiedzi na “Coraz więcej chętnych do służby w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej”

 1. komentator pisze:

  A o piątkowym wypadku w Starczy przy kościele cisza. Jaki portal takie wiadomości.

  9
  0
 2. osa pisze:

  A jest o czym pisać,że kierowcy jezdżą coraz gorzej,nie zważając na znaki drogowe,okropne
  zabierać prawo jazdy od razu !

  7
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *