bezchmurnie
20°
18°
wtorek
Dziś będzie więcej “dmuchania”
10 kwietnia 2023 r. | 09:00
0
Reklama

Do końca poniedziałku potrwają działania prewencyjno-kontrolne „Bezpieczny Weekend”. Dziś będzie można spotkać na drogach więcej niż zazwyczaj, policyjnych patroli. Wszystko po to, aby każdy szczęśliwie dotarł do domu.

Nad powrotami będą czuwali policjanci, którzy zadbają zarówno o bezpieczeństwo zmotoryzowanych uczestników ruchu, jak i pieszych. Mundurowi nie pominą kwestii związanych z zapewnieniem płynności ruchu i tym, aby podróżujący przestrzegali przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że Wielkanoc to czas refleksji, nadziei, radości i życzliwości. Postarajmy się więc, by podróż samochodem, pomimo możliwych utrudnień na drodze, była przyjemna i bezpieczna.

Apelujemy do kierujących o rozwagę podczas jazdy. Nie bagatelizujmy przepisów ruchu drogowego, stosujmy się do ograniczeń prędkości, panujacych warunków na drogach, respektujmy prawa pieszych, a przede wszystkim nie wyjeżdżajmy w trasę, jeżeli wcześniej piliśmy alkohol.

Mundurowi zapowiadają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla tych, którzy wyprzedzają lub omijają inny pojazd na przejściu dla pieszych. Za te wykroczenia należy spodziewać się oprócz wysokiego mandatu karnego i punktów karnych, również utraty prawa jazdy. A w przypadku pieszych natomiast, mundurowi przypomną o zagrożeniach związanych m.in. z nieostrożnym wejściem na przejście, przebieganiem przez nie, wchodzeniem na pasy tuż przed jadącym pojazdem lub rozmawiania przez telefon podczas przechodzenia przez jezdnię. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *