bezchmurnie
13°
10°
czwartek
Autosan Tramp 09 in Miechów/foto by wikimedia.org
Gmina bez własnego transportu publicznego. Jest propozycja z PKS Częstochowa!
31 stycznia 2018 r. | 09:12
10
Reklama

Gmina Starcza nic nie robi, by mieć własny transport publiczny. Jak to sam Wójt Wiesław Szymczyk powiedział na ostatniej sesji "Jak nie PKS, to mamy prywatnych przewoźników, którzy będą jeździć przez Starczę". Problem będzie od 1 marca, gdy wygaśnie umowa gminy z PKS Częstochowa. Co prawda, gmina może liczyć na podpisanie umowy przez Kamienicę Polską i Konopiska, gdyż dzięki tym gminom otrzyma transport na terenie gminy Starcza, ale dlaczego w tym zakresie Szymczyk nic nie robi?

Gmina Konopiska prawdopodobnie podpisze umowę z prywatnym przewoźnikiem, podobnie gmina Kamienica Polska. Jaki to będzie miało skutek? Ano, taki, że gmina Starcza straci połączenia autobusowe z Częstochową.

Poniżej przesyłam ofertę na dwie linie PKS Częstochowa jeżdżące przez Starczę, zaproponowane gminie Konopiska i gminie Kamienica Polska. Niestety, obie gminy prawdopodobnie zdecydują się na innego przewoźnika.

PAWEŁ GĄSIORSKI10 odpowiedzi na “Gmina bez własnego transportu publicznego. Jest propozycja z PKS Częstochowa!”

 1. Ona pisze:

  Co go interesuje czym będziemy jeździć ciekawe jak dzieci do szkoły? Czym będą dojezdzac

  0
  0
 2. Łysiec pisze:

  Wójt będzie autem a reszta?

  0
  0
 3. Ona pisze:

  Według wójta reszty nie Ma. Taka prawda.

  0
  0
 4. mieszkaniec pisze:

  Myślę,że te informacje należy sprawdzić u źródła, czyli w UG. Moja wiedza w tym zakresie jest taka, że podjęto kroki w celu zapewnienia komunikacji publicznej na terenie gminy Starcza. Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

  0
  0
 5. Ania pisze:

  Przecież są prywatny przewoźnicy którzy są chętni jeździć

  1
  1
 6. Ania pisze:

  A nie PKS chce o wiele więcej grube pieniądze od Konopiskach kamienicy i starczy to kto by się na to zgodził

  1
  0
 7. starcza123 pisze:

  Taki rozkład ze strony PKS CZĘSTOCHOWA to kpiny.
  Jak dojechać do szkół w Cz-wie? 4.30 z Łysiec?
  Ile za ten wspaniały rozkład Panie Pawele PKS chce kasy?
  Dziwię się że Pan który w swoim czasie tak bardzo krytykował PKS w różnych Gminach teraz występuje jako apologeta (obrońca) tego co zaraz się zawali, bo stoi na glinianych nogach. Pewnie Pana rozmowy z Prezesem bo domniemywam, że z PKS Pan ten wspaniały rozkład przyniósł są bardzo owocne.
  Ten Pks jest podobny do Pana bycia sołtysem. Krótko i głośno. A jak mi władza nie wyszła to czepiać się wszystkiego i siać zamęt, taki Pana wybór. Pewnie dobrze się z tego żyje. Nic nie robić, posiać zamęt, w cieniu zimne piwo pić….. a impreza trwa nadal:-) pozdrawiam

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *