zachmurzenie duże
-6°
-7°
wtorek
Gmina nie zarabia na rencie planistycznej i nie płaci urzędnikom za studia!
18 maja 2018 r. | 10:53
1
Reklama

Dwie ciekawe informacje otrzymałem z Urzędu Gminy Starcza w związku z moimi wnioskami. Wójt Wiesław Szymczyk nie podążą wzorem innych gmin i nie zarabia na rozwoju gminy Starcza. Gmina nie zarobiła nawet złotówki na rencie planistycznej, tzn. obowiązkowej zapłacie, która powstaje, jeżeli wskutek uchwalenia lub zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wzrosła wartość objętej nim działki, a właściciel zbywa tę nieruchomość lub jej część. Z uwagi na to, iż gmina Starcza nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, to nie może na tym zarabiać.

Druga informacja dotyczyła finansowania studiów dla pracowników. Jeżeli któryś urzędnik chce się kształcić, to musi to robić za własne pieniądze. Tutaj wielkie brawa dla Szymczyka, który sam jest nauczycielem i wie, ile kosztowała go nauka.

Pozostawiam to do waszej oceny.

PAWEŁ GĄSIORSKIJedna odpowiedź do “Gmina nie zarabia na rencie planistycznej i nie płaci urzędnikom za studia!”

  1. obserwator pisze:

    Brakuje tematów?

    5
    2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *