zachmurzenie duże
11°
wtorek
Gmina Starcza jest najmniej zadłużona w powiecie
14 czerwca 2019 r. | 08:59
9
Reklama

Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach opublikowała stan zadłużenia wszystkich gmin województwa śląskiego za pierwszy kwartał 2019 roku. Gmina Starcza jako najmniejsza gmina powiatu częstochowskiego jest najmniej zadłużona w powiecie. Przy ponad 16 mln zł budżetu gmina ma zaledwie 2,4 mln zł zadłużenia.

Liderem zadłużenia jest gmina Mykanów.

ranking zadłużenia I kw. 2019 r.:
Mykanów - 29,742 mln zł
Kłomnice - 23,852 mln zł
Poczesna - 19,774 mln zł
Blachownia - 15,715 mln zł
Konopiska - 14,622 mln zł
Janów - 11,303 mln zł
Kruszyna - 11,074 mln zł
Koniecpol - 11,026 mln zł
Olsztyn - 9,558 mln zł
Lelów - 8,992 mln zł
Mstów - 8,525 mln zł
Kamienica Polska - 7,279 mln zł
Dąbrowa Zielona - 6,845 mln zł
Rędziny - 3,290 mln zł
Przyrów - 3,094 mln zł
Starcza - 2,451 mln zł

PAWEŁ GĄSIORSKI9 odpowiedzi na “Gmina Starcza jest najmniej zadłużona w powiecie”

 1. Mieszkaniec pisze:

  No i elegancko.

  14
  15
  • Zupełny brak podstaw ekonomii pisze:

   Proszę się dowiedzieć z czym wiąże się dług (niedawno był przypadek bankructwa gminy w Polsce). Rozumiem, że jest dobrze, bo na dzieci dajom, ale warto też poczytać o stale rosnącym długu publicznym. Czy kogoś to w ogóle obchodzi?

   8
   1
   • Mieszkaniec pisze:

    Tak mnie obchodzi, a komentarz napisałem ot tak sobie.
    Tak btw. pisze się “dają”.

    4
    1
    • Zupełny brak podstaw ekonomii pisze:

     No nie, nie jestem mistrzem w interpunkcji i w ogólnie pojętym pięknie języka, ale to chyba widać, że się staram, stosując przecink i na tyle, na ile pozwala mi moja wiedza, dbam o poprawność językową. Dodatkowo nie jestem ignorantem w kwestii ekonomii i rzeczywistej sytuacji tego kraju i z tego jasno wynika, że ten błąd zrobiłem celowo.

     4
     1
 2. BABEL pisze:

  redaktor ty chyba masz nas za ciemnogród, zadłużenie jednostek samorządowych nie wykazuje się wielkością kwoty liczy się ilość mieszkańców i wartość budżetu, jadąc od Starczy w górę ; STARCZA na 1 mieszkańca – 867 zł,
  PRZYRÓW na 1 mieszkańca – 813 zł,RĘDZINY na 1 mieszkańca – 329 zł …………………itd,są gminy które mają grubo powyżej 1000 zł na mieszkańca ale nie pitol że wysokość kwoty oznacza jakość zadłużenia,jesteśmy najmniejszą gminą więc trudno żebyśmy mieli budżet i kredyty jak 10 razy większe gminy,jak chcesz krzewić propagandę sukcesów gminy to rób to z głową a nie lipą ..dla ciemnego ludu,,

  24
  6
  • Jacek Kowal pisze:

   To między się przez procent przychodów do zadłużenia, a nie zadłużenia na jednego mieszkańca.

   10
   2
   • BABEL pisze:

    Jacek już raczej procentowo zadłużenie do przychodu po odjęciu wszystkich kosztów stałych i co zostaje na spłatę,lista danych określających status zadłużenia jest długa,kwestia w tym czy podajemy wszystkie dane czy te które nam pasują,podanie tylko kwoty i pisanie że ma się najmniejsze zadłużenie jest zwykłą propagandą,porównywanie z gminami wielokrotnie większymi bez zachowania wspólnego odnośnika np kwota/mieszkańca jest zwykłym manipulowaniem opinią,co sobie żałować trzeba było podać zadłużenie Warszawy albo Gdańska jeszcze lepiej byśmy wypadli na ich tle

    16
    1
    • komentator pisze:

     Oczywiście, że Babel ma rację. Miarodajna jest kwota długu przypadająca na mieszkańca. Sumaryczna wielkość długu jest nic nie mówiącą liczbą, jeśli nie uwzględni się wielkości gminy.

     26
     1
 3. Nicnieznaczącynick pisze:

  DAJOM w cudzysłowiu załatwiło by sprawę. Chociaż połowa czytających nawet nie zauważyła sarkazmu a druga połowa pomyślała że tak ma być.

  0
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *