zachmurzenie umiarkowane
26°
24°
czwartek
Gmina Starcza ma otrzymać 1 mln zł na OSP – o ile będą na to pieniądze
01 grudnia 2023 r. | 11:21
0
Reklama

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej opublikowała listę 314. gmin do 20 tys. mieszkańców, które w wyborach parlamentarnych osiągnęły najwyższą frekwencje. Jeżeli nie zabraknie środków, to do gmin trafi po 1 mln zł na termomodernizację, remont lub wyposażenie remiz.

Wśród gmin z największą frekwencją w powiecie częstochowskim jest gmina Starcza, której frekwencja osiągnęła poziom 78.69 proc..

Do wyznaczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają dofinansowanie, w każdej gminie zostanie powołany zespół złożony z przedstawicieli gminy, jednostek OSP, PSP oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zespół zakończy swoją pracę najpóźniej do 31 grudnia br. Dotacje dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych będą realizowane w 2024 roku.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *