słabe opady śniegu
-1°
środa
iStock
Gminie ubyło 15. Mieszkańców
26 kwietnia 2018 r. | 09:29
1
Reklama

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące ludności wszystkich gmin w Polsce, w tym gminy Starcza. Oprócz Mstowa, we wszystkim gminach powiatu częstochowskiego wystąpił ubytek społeczeństwa. W Starczy było 40. zgonów przy 25. urodzeniach. Do tego, 6. par powiedziało sobie sakramentalne TAK. Cała gmina na koniec 2017 roku liczyła 2824 osób, a powiat częstochowski 135227 osób (ubytek 441. mieszkańców).

Co ciekawe, do gminy Starcza wprowadziło się 38. osób, a wyrejestrowały 23.

Na tle powiatu, Starcza wyglądały całkiem dobrze. Pod względem ubytku społeczeństwa Starcza była gorsza tylko od pięciu gmin. Dodatkowo, dwie miały identyczny bilans ubytku. Najgorzej sytuacja wyglądała w gminie Poczesna (populacja spadła o 61. osób) oraz w gminie Kłomnice (ubyło 59. osób). Odwrotna sytuacja była tylko w gminie Mstów, gdzie w ubiegłym roku przybyło trzech Mieszkańców.

Bardziej szczegółowe dane znajdziecie TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKIJedna odpowiedź do “Gminie ubyło 15. Mieszkańców”

  1. Jan pisze:

    Pleban kase bije

    3
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *