bezchmurnie
28°
26°
piątek
mat. ilustracyjny - ug Lelów
Handel rolników w piątki i soboty na Targowej w Starczy
29 lipca 2022 r. | 12:06
0
Reklama

Rada Gminy Starcza ponownie podjęła uchwałę w sprawie wyznaczenia miejsc do prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników oraz uchwalenia Regulaminu określającego zasady handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników.

Handel będzie odbywać się w piątki i soboty na gminnym placu (działka nr 984/3) przy ul. Targowej w Starczy.

regulamin poniżej:

Regulamin prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników w wyznaczonym miejscu na terenie Gminy Starcza:

§ 1. Regulamin dotyczy wyłącznie handlu zwolnionego z opłaty targowej dokonywanego przez rolników i ich domowników prowadzonego w oparciu o przepisy ustawy z dnia 29 października 2021 r. o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników (Dz. U. z 2021r., poz. 2290) zwanej dalej ustawą.
§ 2. Przedmiotem handlu mogą być wyłącznie produkty rolne lub spożywcze oraz wyroby rękodzieła wytworzonego w gospodarstwie rolnym, o którym mowa w ustawie.
§ 3. Miejsce wyznaczone do prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników jest udostępnione na gminnym placu (działka nr 984/3) przy ul. Targowej w Starczy od godziny od 6.00 do 15.00.
§ 4.
1. Rolnicy i ich domownicy prowadzący sprzedaż na wyznaczonym miejscu zobowiązani są do zajmowania wyłącznie powierzchni wyznaczonej do handlu.
2. Sprzedaż na Targowisku prowadzona jest ze straganu lub stołu.
§ 5. Po zakończeniu sprzedaży, rolnicy i ich domownicy prowadzący sprzedaż zobowiązani są do przywrócenia zajętego przez siebie miejsca do stanu sprzed rozpoczęcia handlu tj. miejsce winno pozostać w stanie czystym i uporządkowanym

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *