pochmurnie
24°
20°
piątek
Starostwo Powiatowe w Częstochowie
Jaka będzie przyszłość komunikacji powiatowej?
17 lutego 2023 r. | 11:42
0
Reklama

Prawie 2,5 mln przejechanych kilometrów w 2022 r. 2,9 mln kilometrów do pokonania w 2023 r., a co czeka nas dalej? W jakiej formie będą funkcjonowały Powiatowe Przewozy Pasażerskie?

W Starostwie Powiatowym w Częstochowie spotkali się przedstawiciele gmin z Zarządem Powiatu Częstochowskiego.

- Mamy dla Państwa rozwiązanie, które ma być kolejnym etapem w rozwoju komunikacji powiatowej. Jeżeli się nic nie zmieni w ustawodawstwie i dojdziemy do konsensusu, myślę, że w rok 2024 możemy wejść z nową jakością – informuje Starosta Częstochowski Krzysztof Smela.

Autobusy z logo Powiatu Częstochowskiego wyjechały po raz pierwszy w 2022 r. i pokonały 2 473 337 km. 14 linii przejeżdżało przez 13 gmin w powiecie, co łącznie kosztowało prawie 10 mln zł.

Zarząd powiatu argumentuje, że obecna siatka połączeń ma charakter komunikacji realizującej zarówno zadania własne powiatu, jak i gmin. Ponadto, sprawniejszą komunikację publiczną można osiągnąć poprzez efektywniejsze wykorzystanie pojazdów, np. poprzez centra przesiadkowe, skrócenie czasu poszczególnych przejazdów. Istotną kwestią jest również zabezpieczenie finansowe w długiej perspektywie czasowej. /Starostwo Powiatowe w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *