zachmurzenie umiarkowane
23°
21°
czwartek
Jest pomysł na przebudowę drogi Starcza – Łysiec
09 października 2020 r. | 11:09
0
Reklama

Podczas ostatniej sesji Starosta Krzysztof Smela poinformował, że Powiat Częstochowski złożył 17. wniosków do konkursu w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powiat chciałby otrzymać środki m.in. na przebudowę drogi powiatowej nr 1054 S na odc. Starcza – Łysiec i Brzeziny Kol. – Częstochowa, gmina Starcza i Poczesna na długości 2,49 km. Wartość złożonego projektu 8,5 mln zł.

Natomiast, łączna wartość złożonych przez Powiat Częstochowski wniosków wynosi 133,37 mln złotych i obejmuje przebudowę 58,699 km dróg powiatowych oraz budowę budynku administracyjno-socjalnego na ODM 3 Poczesna.

Czy przebudowa dróg w gminie znajdzie finansowanie? Przekonamy się w najbliższych miesiącach.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *