bezchmurnie
13°
piątek
Kardiobus zawita do Starczy
09 stycznia 2018 r. | 11:51
0
Reklama

19 stycznia do Starczy zawita kardiobus, czyli mobilny gabinet lekarski, w którym będzie można skorzystać ze specjalistycznego sprzętu kardiologicznego i wykwalifikowanego personelu medycznego będzie mógł skorzystać każdy zainteresowany. Organizatorem akcji jest Fundacja NEUCA dla Zdrowia.

Po każdym badaniu pacjent otrzyma ulotkę z praktycznymi informacjami na temat profilaktyki chorób układu sercowo – naczyniowego.

W ramach badania będzie można:
- wykonać EKG, które pozwala ocenić częstotliwość oraz miarowość pracy serca, a także rozmiar oraz położenie komór serca,
- wykonać pomiar ciśnienia, któryumożliwia rozpoznanie nadciśnienia tętniczego krwi oraz kontrolę jego leczenia,
- sprawdzić wskaźnik BMI, który określa stopień ewentualnego nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Kardiobus będzie stacjonował w Starczy przy ulicy Szkolnej 3A, między godzinami 10.00 a 16.00, przy siedzibie partnera akcji. Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać w okresie czternastu dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *