zachmurzenie duże
-5°
-5°
wtorek
Kilkuset Mieszkańców przeciw oczyszczalni!
17 marca 2017 r. | 21:16
21
Reklama

Dziś w Starczy odbyło się spotkanie Wójta Wiesława Szymczyka z Mieszkańcami gminy. W spotkaniu tym uczestniczyło kilkaset osób, w tym prawie wszyscy radni. Temat jaki był poruszany przez Wójta dotyczył "śmierdzącej" inwestycji w postaci chęci wybudowania w Starczy oczyszczalni odpadów ściekowych, z czym kategorycznie nie zgadzają się Mieszkańcy.

Do momentu zebrania, grupa Mieszkańców zebrała ponad 700. podpisów pod protestem przeciwko tej inwestycji. Podczas zebrania Mieszkańcy mieli pretensje do Szymczyka, że nic zrobił nic, by zablokować tego rodzaju inwestora. A inwestycja ta to wielomilionowe przedsięwzięcie. Na kilkuset metrach kwadratowych ma powstać zakład oczyszczalni z maszynami wartymi ponad 1 mln euro. Pracę w oczyszczalni ma znaleźć kilkanaście osób. O ile każdy inwestor, to coś dobrego dla gminy, o tyle sprawa akurat tej firmy bulwersuje Mieszkańców. Katalog materiałów, które miałyby być przetwarzane w tym zakładzie jest przeogromny i w dużej mierze szkodliwy dla środowiska. Mieszkańcy obawiają się licznych ciężarówek, które każdego dnia mogą jeździć po gminy oraz odoru, który towarzyszy tego rodzaju inwestycjom.

Zakład miałby powstać tuż przy autostradzie, 300 metrów od ulicy Spacerowej w Starczy.

Podczas dzisiejszego spotkania, Mieszkańcy wymusili na Wójcie deklarację, że nie wyda pozytywnej opinii w tym zakresie. Część radnych zapowiedziała również zorganizowanie Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Starcza, w której to głównym tematem będzie blokada tego rodzaju inwestycji, poprzez uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego bądź studium uwarunkowań, w którym tego rodzaju działalność na terenie gminy byłaby zabroniona.

Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszego spotkania.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 

Deklaracja Wójta Wiesława Szymczyka

Geplaatst door Gmina Starcza op vrijdag 17 maart 2017

 

Geplaatst door Gmina Starcza op vrijdag 17 maart 2017


 21 odpowiedzi na “Kilkuset Mieszkańców przeciw oczyszczalni!”

 1. Wyborca pisze:

  Będziemy walczyć do końca! Albo my, albo wójt!

  0
  0
 2. Mieszkaniec pisze:

  Ja już mam smrody w domu z przepompowni na rogu ul.Szkolnej i ul.Spacerowej i nie pozwolę by było więcej smrodu !!!!!!!!

  0
  0
 3. Zawiedziony wyborca pisze:

  No cóż,jak zawsze PSL lubi grzebać w gownach,tym razem w Większym przekręcie kręci.

  0
  0
 4. Protestujaca pisze:

  Drodzy protestujący – dalej działajcie
  Radni bierzcie się do roboty – czas nagli / wiecie o czym pisze. ? /To będzie dla Was chwila prawdy o działaniu na rzecz Naszej Gminy

  0
  0
 5. Wyborca pisze:

  Już najwyższa pora pogonić tych z Urzędu Gminy,oraz tych Bezradnych,gdzie oni byli do tej pory.Przychodza tylko po kasę na zebranie, a Wójt i otoczka z PSL-u tylko myślą co by tu jeszcze na koniec ugrać dla siebie.Chyba tych z Pisu trzeba podstawić to moze im trochę smrodu zrobią.

  0
  0
 6. echo pisze:

  POPIERAM – CZAS NA ZMIANY W SAMORZĄDZIE – będziemy kontynuować nasze dziaania do skutku

  0
  0
 7. Piłkarz pisze:

  Czas na zmiany!

  0
  0
 8. Mieszkanka Starczy pisze:

  Nareszcie to bagno gminne ruszyli.Ciotki ,pociotki,dla nich praca i stanowiska,dla reszty kubeł na głowę i oby nic nie wiedzieli ,tylko jeszcze im dowalić smrodu na następne pokolenia.Drogi Wójcie trochę honoru,o ile jeszcze Ci cos zostało,podaj się do dymisji,albo zmykaj stad,bo ludzie Ci tego nie wybacza.

  0
  0
 9. Pik pisze:

  W buciorach na salę gimnastyczną !

  Skandal !

  0
  0
 10. Mieszkanka Starczy pisze:

  Chyba się Wozna odezwała,raz w roku można posprzątać za darmo.

  0
  0
 11. Rolnik pisze:

  Test dla radnych czy są za wyborcami czy sługami Pana wójta. Plan zagospodarowania przestrzennego na całą gminę aby nie było dalszych przekrętów inwestycyjnych

  0
  0
 12. Górka błękitna pisze:

  Gdzie Ci protestujący – czemu milczycie w tak ważnym dla nas temacie, czy już coś wiadomo o dalszych działaniach, piszcie

  0
  0
 13. Rolnik pisze:

  Prawda jest taka wójt wydał pozwolenie machina ruszyła teraz wszystko w rękach PSL. No hyba że odwołanie wójta .anasi radni kierują sprawę tam gdzie powinna być skierowana ps wójt już niejednemu obiecywał i wręcz przysiegal a swoje zrobił .Biznes to biznes

  0
  0
 14. Oburzony pisze:

  Gdzie jest Rada Gminy? Co zrobili w tej sprawie? Dlaczego zostawiaja nas mieszkancow na pastwe losu? Czy Pani Przewodniczaca Rady cokolwiek zrobila? Jakim prawem jest niby najlepsza radna? Za co??!! Czy teraz Zebrala choc jeden podpis?! To jest skandal! Banda bezradnych radnych! A potem beda chodzic po ludziach i namawiac do glosowania na siebie w wyborach, z nadzieje ze ciemny lud to kupi!! Mieszkancy odwalaja cala robote za lokalnych samorzadowcow. WSTYD! Oprocz dwoch Pan radnych ze Starczy nikt z gminy nie robi doslownie NIC w tej sprawie! Zacznijcie dzialac! My Wam zapamietamy lokalni dzialacze te Wasze zaslugi!!! A raczej ich brak.

  0
  0
  • On.... pisze:

   Czy te dwie Panie radne się popisały…? aa i które to są? To przecież nie tajemnica- prawda? Nim się wyda osąd trzeba dokładnie sprawdzić ….

   0
   0
   • Obrzuny pisze:

    Jesli byl Pan na spotkaniu mieszkancow to powinno byc jasne kto z radnych dziala, a kto siedzi jak mysz pod miotla! I nawet zdania nie zabierze, tylko siedzi cichaczem w kacie!!

    0
    0
 15. Bicz Boży pisze:

  Powszechnie wiadomo że radni są na pasku u wójta i powyżej ch…nie podskoczą bo boją się o swoje ciepłe posadki w gminie. A PAN WÓJT w swej obłudzie i hipokryzji osiąga szczyty. Ostatni numer jaki chce wyciąć swym mieszkańcom owo śmierdzące jajo jakie chce ( ba, zostawi ) po sobie już zostało rzucone do ogródka i jak ktoś tu już napisał ” Machina ruszyła”. Zakład ów i tak powstanie a skutki odczują wszyscy żadne zapewnienia i deklaracje ze strony wójta, jakoś nikogo nie przekonują. Kto raz oszukał….
  Panie Wójcie! Nikt panu nie wierzy! Niech pan zachowa resztki honoru i odejdzie jeszcze przed wyborami. W.g Boziewicza powinien pan sobie “palnąć w łeb”. Sprawa pobierania pensji nauczycielskiej, budowa masztów telefonii komórkowej wbrew opini i woli mieszkańców to tylko niektóre z grzechów jakie ma p. na sumieniu. Jeszcze ma pan. czelność mówić że”…Nic o Nas bez Nas.” Wstyd .jak pan może sobie spojrzec w oczy przy goleniu!? Nie sądzę by odszedł pan od korytka dobrowolnie ale wybory niedługo. PANIE WÓJCIE ! IDZIEMY PO PANA!

  0
  0
 16. rolnik pisze:

  potwierdziło się ,radni trzęsą portkami przed wójtem wielu radnych powiązanych układem z wójtem coś za coś . sesja ze strony radnych kpina .tak jak zasugerowano tylko CBA

  0
  0
 17. bocian mieszkaniec Starczy pisze:

  Inwestycja inwestycją? Ale czy Gmina zdaje sobie sprawę, że sprawa jest śmierdząca? Dosłownie i w przenośni. Bo jak Gmina zostanie z kilkoma tonami ton odpadów do zutylizowania, za grube miliardy, to nie wyjdziecie z długów do końca życia? A inwestor, który ma 21 lat? To tylko słup! za chwilę słuch po nim zaginie i zostaną tylko odpady, chemikalia itp. do zutylizowania.

  To tylko hipoteza. ale takich scenariuszy mieliśmy w Polsce już kilka.

  To, że wójt nie jest uczciwy to wiemy!

  Pozdrawiam mieszkańców Gminy Starcza!

  0
  0
  • Eko Technologie pisze:

   Widzi Pan hipoteza a robi Pan pranie mózgu starszym mieszkańcom proszę troche pomyśleć zanim Pan głupotę kolejna napisze

   0
   0
 18. Bezstronność. pisze:

  Dlaczego już tak ucichło???Jadu zabrakło?Wójt jest i będzie i dobrze ,że nie ziaje nienawiścia,chamstwem,lecz jest człowiekiem z kulturą.Brawo Wójcie!!!Tak trzymaj!!!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *