pochmurnie
15°
14°
niedziela
Konorawirus im nie straszny
06 marca 2020 r. | 10:58
0
Reklama

Wczoraj przedstawiciele Gminy Starcza oraz dyrektor Gminnego Zespołu Ośrodków Zdrowia w Woźnikach spotkali się z dyrektorami szkoły podstawowej i przedszkola. Omówiono temat związany z profilaktyką i przeciwdziałaniem zagrożeniu koronawirusem. Dyrektor GZOZ Michał Sowiński  przedstawił ogólną sytuację w kraju i zagranicą. Przypomniał zasady bezpieczeństwa i higieny.

Do dyrektorów szkoły i przedszkola trafiły instrukcje o myciu rąk, które zaleca się wywiesić  w każdej sali. Zobowiązuje się nauczycieli do przeprowadzania rozmów z dziećmi  i młodzieżą na temat zachowania zasad higieny. Apel do rodziców, aby nie przyprowadzali przeziębionych dzieci do szkoły i przedszkola. Dyrektor GZOZ zaapelował o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności.

Podczas spotkania doradzono rezygnacje z wyjazdów zagranicznych, zwłaszcza do krajów, gdzie odnotowano przypadki zachorowań spowodowanych koronawirusem. Podjęto też decyzję, by uczniowie unikali dużych skupisk ludzi (wiąże się to np. z odwołaniem wycieczek czy zajęć na basenie).

Na bieżąco monitorujemy sytuację związaną z koronawirusem. Nasza gmina stawia przy tym na profilaktykę skierowaną zwłaszcza do najmłodszych mieszkańców. Zakupiliśmy bezdotykowe termometry, urządzenia do pomiaru saturacji krwi i pulsu (pulsoksymetry), środki do dezynfekcji, które dzisiaj trafią do szkoły i przedszkola. To obiekty, w których gromadzi się dużo ludzi, często nieświadomych przenoszenia różnego rodzaju zarazków.

Dyrektor GZOZ przypomniał, że Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił specjalną infolinię w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia  koronawirusa. Infolinia działa całodobowo 7 dni w tygodniu pod numerem 800 190 590. Informacji na ten temat udziela też całodobowo Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Częstochowie pod nr telefonu 661 868 810. /UG Starcza/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *