zachmurzenie umiarkowane
23°
21°
czwartek
pikio.pl
Konsultacje ws. alkoholu bez konsultacji
10 sierpnia 2018 r. | 07:55
0
Reklama

Przez ostatnie kilka dni trwały konsultacje z organizacjami pozarządowymi na terenie gminy Starcza w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych oraz ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży na terenie Gminy Starcza.

Tradycyjnie już, w konsultacjach nie wzięły udział organizacje z gminy. Jak trzeba sięgnąć po pieniądze z gminy, to są pierwsi, a jak trzeba coś skonsultować...to nie ma nikogo.

Konsultacje w Starczy to mit. Nikt nie bierze w nich udziału, a gmina musi je ogłosić i przeprowadzić, bo tego wymaga prawo. Niemniej jednak, jeżeli gmina zaprosiła do udziału organizacje pozarządowe (straże, klub sportowy, itp.), to organizacje te powinny zabrać głos. A tak tylko...przychodzą po pieniądze.

Trochę to smutne.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *