pochmurnie
24°
21°
piątek
Krótsza izolacja i powrót dzieci do szkół po feriach
11 lutego 2022 r. | 11:04
0
Reklama

Od 15 lutego będziemy stosowali 7-dniową izolację. Zmienione będą też zasady dotyczące kwarantanny. Z kolei od 21 lutego wszyscy uczniowie (poza przebywającymi na feriach) wracają do nauki stacjonarnej.

Izolacja osób zakażonych koronawirusem zostanie skrócona do 7 dni od 15 lutego. Kwarantanna domowników będzie zrównana z izolacją, a w związku z tym zlikwidowana zostanie instytucja tzw. kwarantanny z kontaktu – przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapadła również decyzja, by przywrócić około 5000 łóżek przeznaczonych dla osób z COVID-19 do systemu zwyczajnego leczenia.

Nowe zasady:
– od 15 lutego będzie stosowana 7-dniowa izolacja, zamiast 10-dniowej
– od 15 lutego będzie naliczana kwarantanna dla współdomowników wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny
– zostanie zlikwidowana instytucja tzw. kwarantanny z kontaktu
– od 11 lutego zniesiona zostanie kwarantanna przyjazdowa (z państw spoza strefy Schengen skrócona zostanie z 10 do 7 dni)

– Ogłaszamy 21 lutego jako definitywny koniec nauki zdalnej. Jestem przekonany, że do końca roku szkolnego będziemy mogli utrzymać tryb nauki stacjonarnej, aby dzieci mogły spokojnie się uczyć – podkreślił Minister Edukacji i Nauki podczas konferencji. - Podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu powrotu do nauki stacjonarnej o tydzień w klasach 5-8 szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych. Nauka zdalna będzie trwała krócej, niż zapowiadaliśmy. Dla województw takich jak mazowieckie w klasach 5-8 szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych nauka zdalna trwać będzie tylko trochę ponad tydzień – dodał szef MEiN.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *