zachmurzenie duże
24°
22°
sobota
Kto steruje radnymi rady gminy?
28 czerwca 2019 r. | 10:56
10
Reklama

Wczoraj podczas sesji Rady Gminy Starcza odbyła się debata w sprawie raportu o stanie gminy za 2018 rok. Byłem bardzo zdziwiony zachowaniem i pytaniami dwóch radnych: Zdzisława Kamińskiego i Zbigniewa Sirka. To radni z zagorzałej opozycji do rządzących. Bardzo dobrze, że jest jakakolwiek opozycja, ale pytania radnych były kuriozalne.

Przede wszystkim. Kamiński i Sirek mieli pytania napisane na kartkach. Czytali je w taki sposób, jakby pierwszy raz mieli z nimi do czynienia. Co ciekawe, przy pytaniach mieli zapisane również warianty odpowiedzi wójta. Na zasadzie "gdyby odpowiedział tak, zapytaj o to i o to". Skoro radni nie znają przed sesją swoich pytań, nie potrafią nauczyć się ich na pamięć, nie zapoznają się z gotowymi, napisanymi materiałami, to pozostaje zapytać, kto im je pisze i po co? Kto nimi steruje? Jaki ma w tym cel?

Wczorajsza sesja wyglądała tak, jakby radni nie wiedzieli o co pytają, a jak dostawali odpowiedzi, to nie wiedzieli, co w takiej sytuacji zrobić (ten kto pisał im pytania, po prostu tego nie przewidział).

Przebieg z wczorajszej sesji i "dziwnych pytań" znajdziecie TUTAJ (POLECAM OD 43 min). Poniżej znajdziecie jedną z odpowiedzi radnego...

PAWEŁ GĄSIORSKI

Radny Zbigniew Sirek tłumaczy o co mu chodzi

Gepostet von Gmina Starcza am Donnerstag, 27. Juni 2019

 

 10 odpowiedzi na “Kto steruje radnymi rady gminy?”

 1. Jacek Kowal pisze:

  Oni nawet dwoch zdań nie potrafią powiedzieć

  25
  33
 2. młody pisze:

  co ten facet wygaduje ?

  18
  17
 3. Wieslaw pisze:

  Drogi Redaktorze, Drodzy Mieszkańcy,
  To, że Radny szykuje się do sesji, nawet jeśli z czyjąś pomocą nie jest niczym złym. Każdy Prezydent, Premier państwa czy miasta …czyta to z kartki ,lub z monitora i ma sztaby doradców wiec myślę że strzał jest jak zwykle całkowicie chybiony….ale jaka gmina taki redaktor…

  Rzadko ale tym razem w jednym punkcie zgadzam z Panem Redaktorem …ktoś steruje Radnymi, i Panem Redaktorem (takie nasze lokalne TVP) …..ale nie tymi dwoma Radnymi bo Ci akurat działają w dobrej wierze a całą resztą, która całkowicie bez zastanowienia, przygotowania, refleksji głosuje za każdą bzdurą wymyśloną przez Wójta. Zatwierdzają i pomagają ukryć każdy błąd i nieudolność Wójta ..bo jak można akceptować że ścieki przywożone są poza godzinami pracy oczyszczalni, przez obcych przewoźników i nie żądać wyjaśnień..

  Brawo Radny Kamiński, Brawo Radny Sirek – za chęci, próby, poświęcony czas i odwagę walki z CHORYM UKŁADEM i TOWARZYSTWEM WZAJEMNEJ ADORACJI…….mam nadzieję że CBA, NIK, SKO, już wkrótce zajmie się przekrętami w tej gminie….

  43
  27
 4. gminny sztos pisze:

  Pawełek a Ty tak lubisz przebywać na sesji w Starczy ?
  pokaż swój brązowy nosek od lizania …

  34
  15
 5. komentator pisze:

  A kto steruje redaktorem?

  34
  1
 6. Oni pisze:

   Panie Redaktorze  w Pana pracy obiektywizm powinien być  podstawą !!!  Czy jest ???Wypowiedzi  Wójta  są porażające,są poniżej krytyki .Pan tego nie zauważył ????????  Obowiązkiem Wójta, jak i radnych jest się przygotować.Co w tym złego,ze ktoś czyta z kartki???. Te uśmiechy na sali są zdecydowanie gorzej irytujące…lekceważą.  Oj jak Wy nie lubicie jeśli  ktoś nie chce tylko przyklepywać pomysłów naszych włodarzy . Jest zły ,niepoważny, wścibski ,cwany itd…itd..Dobrze,że można obejrzeć te relację…jednak proszę o lepsze nagłośnienie..

  35
  2
 7. Konkret pisze:

  Z tego co mi wiadomo,to radny Sirek zawsze przychodził i przychodzi do tej pory na sesję przygotowany. Zawsze posiada materiały rozszerzone dotyczące tematów poruszanych na sesjach. Szukał informacji wyjaśniających poruszane sprawy i je pokazywał, aby nie podejmować decyzji niekorzystnych dla gminy i mieszkańców. No niestety większość naszej rady nie przygotowuje się do rozpoznawanych tematów, bo po co, jak za nich decyduje wójt i z góry jest ustalone jaka ma zapaść decyzja w konkretnej sprawie. Czyje interesy ma reprezentować radny?
  Sirek przez lata walczył o słuszne sprawy sam, a teraz dostał jeszcze wsparcie innego radnego i to się staje niewygodne, nawet dla pana redaktora.

  32
  1
 8. komentator pisze:

  Na “pana” to trzeba sobie zasłużyć.

  25
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *