pochmurnie
15°
14°
niedziela
dobreprogramy.pl
Niezły zarobek na dzierżawie miejsca pod anteny operatorów komórkowych
28 lutego 2019 r. | 11:03
6
Reklama

Radny Zdzisław Kamiński zwrócił się do Wójta Gminy Starcza z zapytaniem dotyczącym anten BTS operatorów komórkowych na terenie gminy Starcza. Okazuje się, że gmina w skali miesiąca nieźle na tym zarabia. A do tego dochodzi podatek od gruntu.

W skali miesiąca łącznie dochód netto gminy z tytułu dzierżawy miejsc pod BTSy wynosi ok. 6000 zł miesięcznie. Do tego dochodzi roczny podatek od gruntu w wysokości 28 tys. zł rocznie.

Poniżej zapytanie oraz odpowiedź Wójta.

PAWEŁ GĄSIORSKI
6 odpowiedzi na “Niezły zarobek na dzierżawie miejsca pod anteny operatorów komórkowych”

 1. Wiesław pisze:

  Panie Redaktorze ,
  czy to jest artykuł sponsorowany przez Wójta lub sieci GSM? A dlaczego nie raczył Pan zapoznać się z ponowieniami interpelacji? A może zawarte tam przykłady są niewygodne? Może ten zarobek wcale nie jest taki duży – przykłady
  o Gmina Poraj 4720PLN/ miesięcznie,
  o kilka przykładów ze strony internetowej: https://www.facebook.com/pg/rentexpert.stacjabazowa/posts/

  Ten artykuł to taka sama propaganda jak niskie zarobki Wójta – 1000PLN mniej niż Prezydent Miasta Częstochowa…Może Pan porówna do zarobków w Gminie Łukowica w Małopolsce – budżet 54mln PLN a wynagrodzenie Wójta kilka razy mniejsze….

  57
  42
 2. furry pisze:

  Wiesław ,tyle życia to nie było na tej stronie z pół roku, Wujcio chyba elektorat zmobilizował żeby CI minusów nastawiać bo w gminie tyle komputerów nie mają, chyba że kandydat do PULITZERA nasz redaktor mu klika bo na pewno zauważyłeś jaka piękna chemia zapanowała pomiędzy nim a urzędem gminy od okresu wyborów, wg ,,redaktora,, ideał nie WÓJT nam panuje dalej. Ty jaki szok bo radny się o coś pyta i pisze interpelacje a Wujcio musi odpowiadać, kurczę ale sensacja , tylko nie wiem czy dlatego że umie pytać, pisać i korzystać z praw radnego ( bo reszta dalej nie umie) czy dlatego że nie chce się nauczyć że radny jest od klepania tego co Wujcio podsunie do głosowania. Redaktor liche te twoje sensacje, może byś napisał o tym że Wujcio taki zmęczony kierowaniem tym potężnym urzędem że mu się zastępca marzy oczywiści wskazany przez niego ale z pensją za nasze pieniądze (Wiesław jak zgadniesz kogo to Ci browar postawię) tak redaktorze jeszcze niedawno pisałeś np. o zarobkach w gminie teraz też może będą zmiany w tym temacie , w innych gminach tak Ci to ładnie idzie a u nas coś blado masz kontrakt w urzędzie czy tak nagle coś Cię ,,wyunacyło,, blado chłopie blado….

  48
  4
 3. Mieszkaniec pisze:

  Brawo dla Radnego Kamińskiego!!!! Wreszcie Radny, który nie boi się pytać/dociekać/szukać możliwości na poprawę – chociaż spróbować. Dobry przykład dla pozostałych Radnych, którzy z małymi wyjątkami , pomimo kilku kadencji doświadczenia nadal nie rozumieją swojej roli i przegłosują bezrefleksyjnie każdy zaprezentowany dokument na radzie lub komisji….trochę słabo jak na wynagrodzenie 700pln za miesiąc za 3-4godziny w miesiącu (optymistycznie licząc).

  Apel do Wszystkich Radnych – bieżcie przykład – chyba winni jesteście swoi wyborcom zaangażowanie, dociekliwość i dbanie o szeroko rozumiany interes mieszkańców i Gminy. Przestańcie zasłaniać się, że co ja jeden/jedna mogę – zawiązujcie koalicje – rozmawiajcie wspólnie o problemach z którymi zgłaszają się do Was mieszkańcy i pamiętajcie, że Wójt jest tylko organem wykonawczym, realizującym programy uchwalone przez Radę i rozliczanym przez Radę!!! Więc jak czujecie potrzebę/widzicie miejsca gdzie cos nie działa to do dzieła….a jak nie wykonuje zadań to …możecie go rozliczyć przy absolutorium i innych okazjach…

  Jeszcze raz Gratulacje dla Radnego Kamińskiego!

  47
  9
 4. obserwator pisze:

  Brawo radny Kamiński, reszta radnych może przemyśli rolę radnego. Brawo dla wyżej tu wpisanego Wiesława.
  Jeśli to prawda o z-cy wójta to jest absurd – zastępca w mini gminie. Jak się wójtowi nie chce pracować, to zawsze może zrezygnować. Tylko po co, po raz kolejny, pchał się na stołek?

  31
  6
 5. Mieszkanka pisze:

  To pewno dla tego nie ma pieniedzy na przedszkole i świetluce w szkole bo trzeba etacik nowy szykowac….. ludzie to sie w glowie nie miesci ? na tych wiezach widac tez mogla gmina kilka razy wiecej zarobic. A pan redaktor to sie jakos nie pochwalil ze o nim tez pisza na innych portalach …. dziwne tylko bo ma oczy zaloniete ?

  27
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *