zachmurzenie umiarkowane
26°
24°
czwartek
Ruszył konkurs „Piękna Wieś Województwa Śląskiego”
29 maja 2020 r. | 10:00
0
Reklama

Ruszył nabór wniosków do udziału w konkursie "Piękna wieś województwa śląskiego".  - Celem konkursu jest pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości lokalnej, pobudzanie aktywności gospodarczej, popularyzacja obrzędów i zwyczajów ludowych oraz zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego. Zapraszam do udziału - podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Udział w konkursie to także szansa na kształtowanie świadomości obywatelskiej i kulturowej mieszkańców wsi, wspieranie jej rozwoju przez aktywność obywatelską i kształtowanie ładu przestrzennego.

Uczestnicy rywalizować będą w pięciu kategoriach: najpiękniejsza wieś, najpiękniejsza zagroda wiejska, najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi, najlepsza strona internetowa sołectwa i najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje ludowe - dodaje członek Zarządu Województwa Śląskiego, Beata Białowąs.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie przez gminę udziału w terminie do 19 czerwca 2020 roku wraz z załącznikiem. O wyborze najlepszych rozwiązań zadecyduje komisja konkursowa powołana przez Zarząd Województwa. Szczegóły konkursu są dostępne w regulaminie - TUTAJ.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *